💔زنانی که همسرانشان را اخته می کنند...💔

🔻🔺بیشتر زوجینی که با مشکلات جنسی به کلینیک مراجعه می کنند، گرفتار ناسازگاریهای زناشویی هستند و اکثر زوجین با با مشکلات زناشویی از اختلالات جنسی رنج می برند.نتیجه یک مطالعه در سال 1976 اینطور بود که 75درصد زوجهایی که برای درمان مشکلات جنسی مراجعه کرده بودند، علاوه بر مشکلات جنسی از اختلالات جنسی نیز شکایت داشتند و نیز 70 درصد از زوجهایی که شکایت اصلی آنها مسائل جنسی بود از مشکل در روابط عاطفیشان نیز ناراضی بودند.

🔻🔺 آزردگی، فقدان اعتماد، خشم (بویژه از نوع واپس رانده) و تنش همگی می توانند روی رابطه جنسی تاثیر گذار باشند. یکی از مسائل مهم در این میان عدم توازن در سلطه و بیان خویشتن است، در بسیاری از موارد وقتی خانمی از میل جنسی پایین همسرش شکایت دارد و یا از اختلال نعوظ و یا انزال زودرس آقا گلایه مند است، کاوش در رابطه غیر جنسی زوج برای ما اهمیت می یابد، حتی اگر زوج مدعی باشند که رابطه کلی آنها خوب است.

🔻🔺در مردانی که ویژگی جراتمندی در آنها نسبت به همسرانشان کمتر است ، شکلهای مختلف مشکلات جنسی ممکن است دیده شود، در اکثر موارد آزردگی بیان نشده و یا درک نشده در این قبیل مردان و کنترل آشکار از طرف زنان در رابطه بخوبی به چشم می خورد. در این ساختار زوجیتی؛ زن پر تحرک، رک گو، دارای اعتماد به نفس بالا،تحریک پذیر و خوش خشم است و احساسات خود را آزادانه مطرح کرده و خطاهای بعضا ناچیز همسر را حتی در مقابل افراد غریبه بلند بلند نقد می کند و مرد را کنترل و راهبری می کند. از آنطرف شوهر که احتمالا در کار و موقعیتهای دیگر فرد با کفایتی است در برابر خواسته های درست یا غلط زن انفعال یا نرمش به خرج می دهد و در حفظ صلح و آشتی جویی می کوشد. اما چنین مردی که کنترل خود بر زندگی اش را از دست داده به سادگی با کاهش میل جنسی و یا زودانزالی و یا اختلال نعوظ مجددا به اوضاع مسلط می شود. یعنی مشکلات جنسی در اینجا به خدمت جنگ قدرت زوجین درآمده است، این مرد در مقابل همسرش گویی ناخوداگاه اخته می شود حال آنکه در وضعیت خودارضایی و یا در خواب چنین حالتی را گزارش نمی کند.

🔻🔺در این موارد قبل و یا در کنار سکس تراپی زوجین بایستی برای برقراری یک ارتباط سالم به زوج درمانگر ارجاع داده شوند تا توازن قدرت درست در زندگی آنها برقرار شود.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: زوج درمانی و مشاوره قبل ازدواج

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15