• S1
  • ss1
  • ss2

آیا میل زیاد جنسی بیماری است ؟

?? گاها برخی افراد با شکایت میل زیاد جنسی و رغبت بیش از حد معمول به روابط جنسی به ما به عنوان سکس تراپیست مراجعه می کنند و می گویند در عین برقراری روابط زناشویی با همسر، به تماشای فیلم های پورن هم علاقه زیاد دارند یا مدام ذهنشان در طول روز در تمام روابط اجتماعیشان مشغول مسائل جنسی است و این سوال برایشان مطرح است :

⏪ آیا این میل زیاد جنسی غیر طبیعی است ؟
⏪ آیا من دچار اختلال جنسی هستم ؟

?? داشتن میل زیاد جنسی، چه به صورت تمایل به خیال پردازی و چه به صورت داشتن فعالیت جنسی با فرد دیگر، به خودی خود اختلال و بیماری محسوب نمی شود اما اگر این زیاد بودن میل جنسی به شکل غیر طبیعی باشد به طوری که یا برای فرد بسیار آزاردهنده باشد یا عملکرد فرد را در حیطه های مختلف زندگی مختل کند، به عنوان نوعی اختلال جنسی محسوب می گردد.

?? میل زیاد جنسی، یا به عنوان یک اختلال مستقل و اولیه و یا ثانویه و ناشی از وجود یک اختلال یا شرایط خاص دیگر می باشد.

?? در نوع ثانویه، برای مثال می توان از اختلال خلقی دوقطبی ( افسردگی - شیدایی )، تغییرات شخصیتی و رفتار نامناسب اجتماعی ناشی از بیماری های مغزی مثل آسیب لوب پیشانی گیجگاهی مغز، یا تاثیرات جانبی بعضی داروها مثل داروهای مورد استفاده در درمان بیماری پارکینسون، یا تاثیرات ناشی از مصرف مواد_محرک و ... نام برد.

?? اختلال میل زیاد جنسی باید از اعتیاد جنسی و اختلال وسواس جنسی افتراق داده شود.

✔✔ لذا ارزیابی های تخصصی توسط یک روان پزشک خوب و درمانگر  اختلالات جنسی برای تشخیص دقیق این اختلال ضرورت دارد تا با تعیین بهترین مسیر درمانی به فرد دچار این اختلال کمک شود.

 

دکتر زینب صائمی

روان پزشک، درمانگر اختلالات جنسی

گروه روان پزشکی ویان

دکتر زینب صائمی
نویسنده: دکتر زینب صائمی
روانپزشک، زوج درمانگر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر زینب صائمی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15