خدمات تخصصی

اختلالات قابل درمان
در مطب روانپزشکی ویان ، برای طیف وسیعی از مشکلات روانپزشکی و در همه سنین ، خدمات ارائه می گردد. درمانگران ما ، درمان مبتنی بر شواهد برای اختلالات رفتاری کودکان ، اختلال بیش فعالی و نقص توجه (ADHD)   در کودکان و بالغین،  تیک ، اضطراب ، اختلال وسواسی جبری ، اختلالات خلقی شامل افسردگی ، اختلالات خوردن ،مشکلات خواب ، بیماری های سوء مصرف مواد و مشکلات روابط جنسی و زناشویی انجام می دهند . همچنین در زمینه کار با خانواده ها و زوج ها و بیمارانی که چند بیماری همزمان دارند ، تخصص داریم.


افسردگی و اختلال دوقطبی
بیماریهای خلقی ، شامل افسردگی و اختلال دوقطبی می توانند هر جنبه ای در زندگی فرد مثل تحصیل ، کار، ارتباط با خانواده و دوستان ، توانایی فرزند پروری ، و لذت بردن از زندگی را تحت تاثیر قرار دهند . با تشخیص و درمان صحیح ، می توان بسیاری از این عواقب را به حداقل رساند یا از آنها پیشگیری کرد .در این مرکز ، ارزیابی جامع و درمان مخصوص هرفرد ، برای افسردگی و اختلال دوقطبی انجام خواهد شد . ارزیابی های بالینی شامل مصاحبه کامل روانپزشکی ، تست های آزمایشگاهی و در صورت لزوم ، ارزیابی عصبی–شناختی و تصویربرداری است .

برنامه درمانی جامع و مبتنی بر شواهد علمی است و طیفی از درمان های بیولوژیک مثل دارودرمانی و روان درمانی مثل درمان شناختی – رفتاری ، روان درمانی بین فردی ، و روان درمانی تحلیلی را دربر می گیرد . علاوه بر این ، برنامه درمانی می تواند در صورت لزوم شامل خانواده و زوج درمانی نیز باشد تا اثر بیماری فرد در روابط او هم پوشش داده شود .

وسواس و اختلالات اضطرابی
این دسته از مشکلات ، شایعترین اختلالات روانپزشکی در همه سنین کودکی ، نوجوانی و بزرگسالی هستند . اضطراب زیاد می تواند بر تمام جنبه های زندگی روزمره بیمار اثر بگذارد و او را از رسیدن به اهداف زندگی روزمره ، ایجاد و حفظ روابط اجتماعی و پیشرفت کاری و تحصیلی بازدارد.همچنین ، بیماری های اضطرابی می توانندهمزمان با مشکلات دیگری مثل تیک ، ADHD ، اختلالات خلقی مثل افسردگی و سوء مصرف مواد و الکل رخ دهند

درمانهای موثر و مبتنی بر شواهد علمی زیادی برای مشکلات اضطرابی و وسواس وجود دارد. مرکز ما در زمینه درمانهای دارویی و غیر دارویی این اختلالات ( شامل اختلال وسواسی جبری ، اختلال اضطرابی منتشر ، فوبیاها ، اختلال استرس بعد از تروما ، اضطراب جدایی کودکان ، و اختلال اضطراب اجتماعی به روش های دارودرمانی و روان درمانی های شناختی–رفتاری ، تحلیلی و هیپنوز خدمات جامعی به مراجعین ارائه خواهد کرد .


زوج درمانی و مشاوره قبل ازدواج
همه افراد در همه نقاط دنیا تمایل دارند روابط زناشویی پایدار و عاشقانه ای داشته باشند که طی آن به حداکثر رشد فردی خود برسند و در جهت اهداف بلند مدت خود گام بردارند . تفاوت های طبیعی بین همسران ، اگر به درستی مدیریت نشود مانع دستیابی به این امر مهم می شود .زوج های زیادی در زمینه برقراری پایدار و سازنده و نیز در زمینه فرزندپروری و گذر از بحران های زندگی فرزندان دچار مشکل می شوند .

مرکز روانپزشکی  ویان سابقه طولانی از فعالیت در زمینه کمک به زوجین برای بهبود وضعیت رابطه و حل مشکلات خانواده دارد . این امر با بررسی دقیق مشکلات موجود ، الگوهای ارتباطی ، تفاوت های بین فردی و سپس طراحی برنامه درمانی موثر برای ارتقا زندگی خانوادگی انجام می پذیرد .


مشکلات ارتباط جنسی
ارتباط جنسی همسران یکی از مهمترین جنبه های زندگی زناشویی است که نیاز به کسب مهارت و آموزش دارد . سایر مشکلات روانپزشکی مثل اختلالات خلقی و اضطرابی ، سوء مصرف مواد و بیماریهای جسمی نیز جزء عوامل زمینه ساز این دسته مشکلات هستند . بنابراین رسیدگی و حل این معضلات نیاز به تبحر درمانگر در امور پزشکی و روانپزشکی دارد . در مرکز روانپزشکی ویان ، روانپزشکان خدمات حرفه ای و تخصصی در زمینه مشکلات ارتباط جنسی ارائه می دهند که با بررسی دقیق تاریخچه پزشکی و روانپزشکی مراجع آغاز و منجر به طراحی برنامه درمانی جامع متناسب با عوامل زمینه ساز و نیازهای فردی او خواهد شد.


اختلالات خواب
یکی از شایعترین مشکلات روانپزشکی در جامعه ، در زمینه خواب است . خواب یکی از مهمترین دوره های بیولوژیک زندگی روزمره است که وقتی دچار اختلال می شود بسیاری از اعمال طبیعی بدن مثل تنظیم اشتها ، تنظیم خلق و تنظیم متابولیسم بدن دچار مشکل شده و عوارضی مثل بد تنظیمی فشار خون ، قند خون ، اشتها و وزن ، و نیز مشکلات روانپزشکی مثل اضطراب و افسردگی را به دنبال خواهد داشت . از سوی دیگر مشکلات خواب در اثر طیف وسیعی از بیماریهای جسمی و روانپزشکی ایجاد می گردد که برای درمان نیاز به ارزیابی کامل و دقیق همه این عوامل وجود دارد. در این مرکز، روانپزشکان کلیه امور شخصی لازم را برای علل بی خوابی انجام داده و بر حسب نیاز هر مراجع ، درمانهای پزشکی و روانپزشکی ارائه خواهد شد .

 

اختلالات مصرف مواد

تاسفانه سوء مصرف سیگار ، الکل ، مواد مخدر، مواد محرک و حتی داروها در جامعه رواج زیادی دارد . بسیاری اوقات استفاده از این مواد و داروها تلاش بیمار برای رهایی از تنش و احساسات منفی ای است که تجربه می کند اما این اثر ، موقتی است و معمولا سبب می شود تنش های قبلی با شدت بیشتری برگردد و مشکلات خانوادگی ، شغلی ، پزشکی ، و حتی قانونی ناشی از مصرف مواد نیز به آنها اضافه شوند .

قطع مصرف مواد برای اکثر مصرف کنندگان مشکل است و موفقیت در این امر به مداخلات مختلف دارویی و غیردارویی از جمله روان درمانی نیاز دارد. روانپزشکان مرکز ما در امر درمان های غیردارویی اعتیاد تجربه و سابقه کار دارند و خدمات جامع تشخیصی و درمانی به مراجعین خود ارائه می دهند . اغلب اوقات موفقیت در درمان سوء مصرف مواد به مداخلات تکمیلی مثل درمان مشکلات خلقی و اضطرابی زمینه ای ، اصلاح الگوهای روابط خانوادگی و حمایت از بیمار تا زمان بازگشت کامل به اشتغال و ارتباط اجتماعی سالم و سازگارانه نیز ، احتیاج دارد که کلیه این خدمات در برنامه درمانی بیمار مورد توجه قرار می گیرد .

 

آموزش فرزندپروری

پذیرفتن نقش والد ، یکی از بزرگترین چالش های زندگی هر فرد بزرگسال است و انجام دادن مسئولیت تربیت فرزند به آموزش و کسب مهارت های دقیق فرزندپروری نیاز دارد .

متاسفانه در حال حاضر ، علیرغم افزایش سطح آگاهی عموم درباره این نیاز آموزشی وتمایل والدین برای کسب مهارت های علمی ، ارائه این خدمات در جامعه محدود است . اکثر اعضای تیم ما تجربه غنی در ارائه آموزش های گروهی و فردی فرزندپروری به والدین علاقمند دارند . ارائه خدمات آموزشی و برقراری کلاس ها و کارگاه های فرزندپروری عمومی و نیز کارگاههای فرزندپروری برای والدینی که فرزندان آنها شرایط خاص و نیازهای متفاوتی دارند جزء اهداف اصلی مرکز روانپزشکی ویان می باشد .

 

توهم و هذیان

وقتی کسی دچار توهم می شود ، چیزهایی را از طریق حواس پنجگانه ادراک می کند که در واقعیت بیرونی وجود ندارد و دیگران آن را حس نمی کنند مثلا صدایی می شنود یا چیزی می بیند که برای او واقعی است اما منبع بیرونی برای آنها وجود ندارد.

هذیان ها فکرها و عقایدی هستند که برای بیمار قطعیت دارند و کاملا به آنها اعتقاد دارد در حالیکه دلایل منطقی برای اثبات درستی آن ها وجود ندارد و دیگران نیز آن را اعتقادی باورپذیر نمی دانند .

دو علامت هذیان و توهم از نشانه های سایکوز هستند که طی آن ، مرز بین واقعیت بیرونی و دنیای درونی ذهن ، از بین می رود . سایکوز یک نشانه روانپزشکی مهم است که در اختلالات مختلفی مثل اسکیزوفرنی ، اختلالات خلقی شدید و سوء مصرف مواد محرک دیده می شود .شناسایی توهم و هذیان مستلزم مصاحبه تشخیصی دقیق با صرف زمان کافی توسط روانپزشک متخصص است تا با یافتن  بیماری زمینه ای بتوان درمان مناسب آن را شروع کرد .

در گروه روانپزشکی ویان ، همه درمانگران روانپزشکانی هستند که به خوبی و در دانشگاه های  معتبر درباره اختلالات روانپزشکی آموزش دیده اند و سالها با بیمارانی که این علائم را بروز می دادند ، کار کرده اند .

 

ADHD (اختلال بیش فعالی / نقص تمرکز)

این بیماری ، یکی از شایعترین اختلالات روانپزشکی دوران کودکی است که علائم آن در سن پایین شروع شده و تا نوجوانی و بزرگسالی ادامه می آید . اگرچه علائم پرتحرکی ، تکانشگری و بی توجهی تا حدودی در همه کودکان وجود دارد ، اما اگر شدت این علائم زیاد باشد می تواند در روابط اجتماعی ، درس و کار فرد مشکل ایجاد کند .

اگرچه افراد مبتلا به ADHD می توانند در طی زندگی بسیار موفق باشند ، اما بدون شناسایی و درمان مناسب ، ممکن است عواقب جدی مثل سوء مصرف مواد ، مشکلات رفتاری ، اضطراب ، افسردگی و مشکلات تحصیلی و شغلی به بار آید.

برای تشخیص ADHD هیچ تک آزمونی وجود ندارد . روانپزشکان ما در زمینه تشخیص و درمان این اختلال تخصص دارند . یک ارزیابی جامع شامل تاریخچه دقیق ، و بررسی بالینی دقیق عملکرد تحصیلی ، اجتماعی و هیجانی انجام می شود و درمان های مبتنی بر شواهد در حوزه های دارو درمانی ، آموزش والدین بر اساس نیازهای منحصر به فرد هر مراجع و خانواده او ارائه خواهد شد .

 

مشکلات رفتاری کودکان

رفتارهای مشکل ساز در کودکان نتیجه نهایی طیف وسیعی از اختلالات روانپزشکی کودکان است ، که می تواند ناشی از اختلالات خلقی ، اضطراب ، ناتوانی در مهارتکانه و بیش فعالی، اختلالات یادگیری، بیماریهای تکلم و زبان، سوء مصرف مواد و مشکلات محیط خانوادگی باشد.

اولین قدم در درمان رفتارهای مشکل ساز مثل مقابله جویی و ناسازگاری، ارزیابی تشخیصی دقیق همه عوامل موثر است. بعد از ارزیابی جامع ، درمانگرتان مداخلاتی برای مشکلات خاص کودک شما و شرایط شما انجام خواهد داد. درمان مشکلات رفتاری کودکان شامل حمایت و آموزش والدین و مراقبین درباره نحوه پاسخگویی به این رفتارها و نیز توجه به بیماریهای زمینه ای در فرزند شماست. تیم ما رویکردهای مبتنی بر شواهد علمی برای آموزش فرزندپروری دارند.

 

روان درمانی شناختی-رفتاری (CBT)
روان درمانی شناختی- رفتاری یکی از شناخته شده ترین روش های روان درمانی است که شواهد علمی زیادی برای اثر بخشی آن وجود دارد . در این روش هم مثل سایر روان درمانی ها هدف نهایی “افزایش احساس خوب ” یا اصطلاحاً ” حالِ خوب ” در مراجع است که این هدف از طریق شناسایی ، ارزیابی و کار کردن روی عقاید و باورها ، افکار ، و رفتارهایی است که با ایجاد احساس خوب و رسیدن به اهدافی که حال فرد را خوب می کند مداخله دارد.
گاهی اوقات این درمان با مشاوره اشتباه میشود . همانگونه که از اسمش پیداست در مشاوره، مراجع از کسی که در یک زمینه خاص علم و تجربه بیشتری دارد مشورت می گیرد . در روان درمانی شناختی رفتاری درمانگر و درمان جو با مشارکت هم اهدافی را برای کل روند درمان و نیز برای هر جلسه تعیین می کنند و درمانگر به مراجع کمک می کند با توجه به زمینه شخصیتی ، علایق و سلایق ، تجربه های قبلی او ، توانایی های شخصی و شرایط زندگی اش ، افکار و رفتارهایی که مانع پیشرفت او به سمت اهداف فردی خودش می شود شناسایی کند و با کمک درمان گر و در نظر گرفتن همه موارد فوق ، برنامه هایی برای کسب مهارت های لازم تدوین کنند. از آنجا که صحبت از کسب مهارت است ، تمرین کردن آموزه های جلسه در فاصله بین جلسات و زندگی واقعی درمان جو یکی از اجزای اصلی این درمان است که سبب شده طول مدت این نوع روان درمانی ، نسبت به درمان های قدیمی تر کوتاهتر باشد. ذکر این نکته ضروری است که روان درمانی شناختی رفتاری فقط مختص “بیماران” نیست و هرکسی با هر سطح هوشی ، تحصیلی و اجتماعی می تواند از این جلسات برای کسب مهارت های تسلط بر افکار و رفتارش استفاده کند و حالِ بهتری را در زندگی تجربه کند.

روان درمانی تحلیلی (روانکاوی)
يكي از درمانهايي كه از دير باز مورد توجه روانپزشكان بوده است ،روانكاوي مي باشد.گاها ما از عواملي كه باعث افكار،احساسات و رفتار ما مي شوند آگاه نيستيم ؛اين عوامل در سطح ناخودآگاه هستند و نمودشان رادر خصوصيات  فردي و روابط بين فردي نشان مي دهند.در زندگي فردي علائمي از قبيل اضطراب ،تشويش هاي ناگهاني،اعتماد به نفس پايين،ترس ها و اجتناب هاي نابهنگام ،خشم ناگهاني ،بدخلقي،بدبيني،دوري گزيني،كمال گرايي،اختلال خواب و كابوس ديده مي شود.در روابط بين فردي نيز در قالب زودرنجي ،روابط ناپايدار و پرتنش ،احساس ناراحتي و خجالت در جمع،و يا ناتواني در تداوم رابطه خود را نشان مي دهند.
مراجع ممكن است با هر يك از علائم فوق به روانپزشك جهت درمان مراجعه كند؛آنچه در روانكاوي اتفاق مي افتد پرداخت عميق تَر و متمركز تَر به ذهن ناخودآگاه است كه به ريشه يابي الگوهاي تكراري در روابط و رفتارهاي فرد مي پردازد.
روند رشد ،تجارب دوران اوليه كودكي ،نحوه پاسخ مادر و والد به خواست هاي كودك ، محيط وأحيانا مواجهه با آسيب ،مي توانند تعارضات پيچيده اي را در فرد شكل دهد كه اين تعارضات در سطح ناخوادآگاه كنترل كننده رفتار و احساسات فرد هستند.
پدر روانكاوي را فرويد مي دانند .او بر اين باور بود كه آگاهي يافتن از يك تعارض دردناك موجب كاهش اضطراب مي شود.وي تكنيك هايي از قبيل تداعي آزاد ،كشف انتقال و تعبير رويا براي آگاهي يافتن از تعارض هاي ناخودآگاه را مورد استفاده قرار داد.روانپزشكان ديگري از قبيل يونگ،آدلر،كوهات و هارتمن بودند كه پس از فرويد با ايجاد تغييرهايي در رويكرد فرويد، به كار سايكوآناليز پرداختند.
روانكاوي درماني است كه مبناي آن گفتگو است و جلسه  درمان محيطي  أمن ،غير قضاوتي و همدلانه مي باشد كه در آن روانپزشك و درمانجو با هم به كشف خاطرات و تعارضات سركوب شده مي پردازند .روانپزشكِ روانكاو تلاش مي كند تا با يافتن آنچه كه از گذشته مبناي نگرش فرد در روابط با ديگران (و از جمله خود درمانگر )شده .تغييرات أساسي در نگرش فرد ايجاد كند. كه صد البته اين نيازمند پشتكار و انگيزه لازم مي باشد.

هیپنوتیزم
هیپنوتیزم یک نوع روش علمی است که در آن بوسیله تکنیکهای تلقینی، فرد در حالت خاصی از هوشیاری قرار  میگیرد و از این طریق کار درمانی انجام میشود. برخی از شایعترین باورهای عامه در مورد هیپنوتیزم مانند؛ نوعی به خواب رفتن، یک پدیده جادوئی، حالتی از بیهوشی، از دست دادن حالت عقلی مناسب، در کنترل فرد دیگری قرار گرفتن…، از دست دادن کنترل خود ویا نوعی کنترل ذهن توسط شخص ثالث، میباشد که کاملاً باورهای اشتباه و نادرستی است چراکه، هیپنوتیزم دقیقاً حالتی توأم با آرامش، هوشیاری و تمرکز در بیداری است برای تمرین ذهن بمنظور ارتباط با ضمیر ناهوشیار.
سه فاکتور مهم در هیپنوتیزم عبارت است از

تمرکز فوق العاده فکر
انفکاک و تجزیه (جدا شدن ذهن از محیط پیرامون)
بهره گیری از تکنیک تلقین با استفاده از عباراتی کاملاً صحیح و مرتبط

انسان در حالت معمول حدوداً بین ۵ الی ۱۰ درصد از توان ذهنی خود را استفاده میکند در حالیکه، هیپنوز حالت متمرکزی از توجه است که بما امکان میدهد از توانایی و قدرت ذهنمان بیشتر استفاده کنیم. میتوان قدرت ذهن را به کوه منجمد شده ای که فقط نوک آن (و در واقع قدرت خوداگاه ما) بیرون است و قسمت عظیم و منجمد آن (قدرت ذهن ناهوشیار) در زیر آب قرار گرفته باشد تشبیه نمود که از طریق هیپنوز میشود با این قسمت منجمد ارتباط صحیح برقرار کرد و از قدرت آن استفاده نمود.

علی رغم اینکه، قدرت هیپنوتیزم پذیری (مانند استعدادهای دیگر) در انسانهای مختلف متفاوت است ولیکن، تقریباً همه مردم استعداد هیپوز شدن برای انجام اهداف درمانی را دارا میباشند.

در سال ۱۹۵۸ انجمن پزشکان امریکا هیپنوز را جزو روشهای درمانی پزشکی قرار داد و شرایط و موارد استعمال آن را تعیین کرد و بعلاوه پدیده های هیپنوتیزم رسماً مورد قبول انجمن اعصاب و روان (روانپزشکی) آمریکا واقع شد.
جایگاه هیپنوتیزم در پزشکی و درمان طبی

در حال حاضر جامعه روانپزشکان در بیماریهای مختلف جسمی، روحی و روانی، با استفاده از تکنیکها و عبارات صحیح تلقینی، از هییپنوتیزم در درمان افراد استفاده میکند که برخی از آنها بشرح زیر است:

    در حوزه روانپزشکی، در درمان چاقی و کاهش وزن از هیپنوتیزم و تکنیک تلقین های قوی بمنظور رعایت رژیم غذایی و کنترل تکانه های خوردن استفاده میشود. همینطور، برای ترک سیگار با استفاده از تکنیکهای جاده سلامتی و بیماری، فرد با عوارض سیگارکشیدن مواجه میشود و با اعمال تلقینهای صحیح انگیزشی میتواند میل به ترک سیگار را در خود بالا ببرد.
    یکی از مهمترین حوزه های استفاده از هیپنوتیزم در روانپزشکی کاهش اضطراب و استرس و افزایش اعتماد به نفس میباشد. در این روش برای فرد یک محیط ذهنی امن ایجاد میگردد تا وقتی فرد در محیط پر استرس قرار میگیرد با جایگزینی آن با یک محیط امن در ذهنش بتواند قدرت کنترل روی استرس را داشته باشد.
    در اختلالِ “استرس بعد از وقوع حادثه” میتوان از طریق هیپنوز به فرد کمک کرد تا با یادآوری خاطره ترسناک حادثه و تغییر آستانه تحریک پذیری، بتدریج، فرد با این استرس ذهنی کنار بیاید.
    در وسواسها نیز با مواجهه تدریجی ذهنی فرد با محرکی که وسواس را تشدید میکند میتوان سرنخهای شروع عمل وسواسی را بسمت خاموشی برد.
    در اختلال کانورژن (تبدیلی) که فرد بعد از یک استرس (معمولا عاطفی) دچار اختلال جسمی مانند؛ کور شدن، فلج شدن، بی حس شدن اعضاء بدن و حالاتی شبیه تشنج میشود نیز میتوان در هیپنوز ریشه تعارض و مشکل را پیدا کرد و با تلقینات مؤثر در جهت قدرتمند کردن ذهن ناخودآگاه فرد، آن را درمان کرد.
    در درمان حمله اضطرابی پانیک میتوان با آموزش، سرنخهای ایجاد حمله پانیک را شناسایی و با تلقینهای صحیح و مؤثر بهمراه آموزش تن آرامی (ریلکسیشن) کمک کرد که حمله ها کاهش یابد و تحت کنترل فرد قرار گیرد.
    درمان خشم و تعارضات دورۀ کودکی و از بین بردن اثرات آن و همینطور رهایی از خاطرات آزار دهنده دوران کودکی از حیطه های مورد استفاده در هیپنوز میباشد.
    در درمان فوبیا ها (ترس های اختصاصی همچون؛ ترس از ارتفاع، هواپیما، فضای بسته، حیوانات، خون، … و هراس اجتماعی) هیپنوتیزم یکی از روشهای درمانی کارآمد میباشد که میتواند با تکنیکهای مختلف مانند؛ مواجهه، حساسیت زدایی تدریجی، ایجاد فضای امن ذهنی و ارتقاء قدرت ناخودآگاه اینگونه ترسها را کاهش داده و حتی از بین برد.
    بیماریهای دیگر جسمی و روانی مانند؛ افسردگی میگرن، سردردهای تنشی، سندرم روده تحریک پذیر از جمله موارد است که استفاده از هیپنوز بعنوان درمان کمکی در کنار درمان دارویی نتیجه تداوی را مطلوبتر و با ثبات تر مینماید.

شایان توجه است که، زمینه بهره گیری از هیپنوتیزم در انواع بیماریها (بویژه در بیماریهای روانپزشکی) فراتر از موارد ذکر شده در فوق است و قطعاً با پیشرف علم زمینه آن نیز توسعه بیشتری خواهد یافت.

 

درمان اختلالات رفتاری نوجوانان
نوجوانی دوران پر چالشی است که ممکن است رفتارهای مشکل ساز در آن رخ دهد. از این میان می توان به افسردگی، اضطراب، سوئ مصرف مواد و اختلال خوردن اشاره کرد.
اولین قدم در کمک به نوجوان، برقرای ارتباط موثر درمانی است. اینکه درمانگر در کنار نوجوان باقی بماند تا فرصت کمک حرفه ای و علمی را پیدا کند.
بخش مهمی از فعالیت  های ما علاوه بر درمان اختلالات روانپزشکی، آموزش مهارت هایی است، که نوجوان برای ورود به اجتماع به آن نیاز دارد.

نویسنده: مدیر

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15