انزال زودهنگامی که اختلال زودانزالی نیست.

💯تعریف درست انزال زودرس در مردان از این قرار است که فرد همیشه یا تقریبا همیشه(۷۵درصد موارد) انزالهایش در خلال فعالیت جنسی با پارتنر در حدود یک دقیقه صورت می گیرد و این مشکل حداقل بمدت ۶ماه وجود داشته باشد و باعث آشفتگی بارز بالینی فرد شود.
انزال زودرس می تواند مادام العمر یا اکتسابی، موقعیتی یا همیشگی باشد.

💯گاهی اوقات در مراجعه فرد از انزالی زود هنگامی شکایت دارد که طبیعی است و به اشتباه انزال زودرس تلقی می شود، این تعریف شامل دو گروهی است که شرح آن در ذیل آورده شده است ؛

۱-موقعیتهایی که منجر به برانگیختگی نامتناسب فرد میشود، بطور مثال؛ پرهیز از انجام رابطه جنسی به مدت طولانی، تهییج جنسی زیاد، داشتن رابطه جنسی با پارتنری جدید، پارتنر نامناسب یا پارتنری که به جهت جنسی جذاب نیست و فرد می خواهد سریعتر رابطه به پایان برسد.
در این مواقع زمان انزال هرگز به صورت مداوم سریع نبوده ولی بصورت تصادفی و موقعیتی انزال سریع روی می دهد.

۲- مردانی که از انزال زودرس شکایت دارند اما زمان طبیعی انزال آنها بین ۳الی ۶ دقیقه است.این مردان دچار اشتغال ذهنی از احساس کوتاهی انزال هستند، در حالیکه درک آنها از اختلال زود انزالی اشتباه است.در این افراد معمولا کنترل روی انزال پایین است.

⛔️اگر چه دو مورد ذکر شده جزء تعریف رسمی اختلال زودانزالی جای نمی گیرد، اما در صورتیکه خود فرد یا پارتنرش تمایل به طولانی تر شدن زمان دخول و کنترل بیشتر روی زمان انزال داشته باشند، می توان توسط دارو و رفتار درمانی تا حدی به این افراد کمک نمود.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

photo_2019-11-28_12-36-12.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15