♻️مشکل توست، باید دنبال درمان بروی..

🔆بسیاری از اوقات در اتاق درمان با زن یا مردی مواجه هستیم که مستاصل و نا امید، با سری افکنده و کوله باری از شرم و تحقیر علت مراجعه خود را مشکل جنسی اش عنوان می کند، وقتی از او سوال می شود نظر همسرتان در اینباره چیست، گاها این پاسخ دردناک را می شنویم که همسرم می گوید ایراد از توست و باید بروی و خودت را معالجه کنی و برگردی!

🔆به راستی مشکل مال چه کسی است؟ چه کسی باید برای درمان اقدام کند و به سکس تراپیست مراجعه داشته باشد؟زن؟ مرد؟ هر دو؟

🔆 برای مثال در نظر بگیرید؛ خانمی با مشکل کمبود میل و برانگیختگی جنسی به ما مراجعه می کند، در جریان بررسی ها و مصاحبه بالینی به این نتیجه می رسیم که آقا آموزشهای لازم برای تحریک و آماده کردن خانم را ندیده، یا اینکه در مثالی دیگر آقا با مشکل اختلال نعوظ مراجعه کرده و در جریان کار مشخص میشود که همسر ایشان کوچکترین فعالیتی برای شروع یا ادامه سکس ندارد و صرفا مجسمه وار در رختخواب دراز کشیده و منتظر می شود آقا با آلتی افراشته به سراغ وی رود و مثالهای دیگری از این قبیل که در کلینیک فراوان هستند.

🔆ما معتقدیم که هرگونه ایراد در سکس مشکل یکی از زوجین نیست و مشکل زن و شوهر است و هر دو نفر بایستی برای رفع آن تلاش و همکاری کنند. برای سکس تراپی حضور هر دو نفر در کنار هم لازم است، اگر فردی خود را از صحنه عقب بکشد یا برعکس بخواهد به زور و تهدید متوسل شود و کار خود را پیش ببرد، مشکل حل نمی شود، زن و شوهر باید تسهیل گر مشکل یکدیگر و در کنار هم باشند و گرنه سکس تراپی بی معناست.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

mosh.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15