🌀تظاهر به ارگاسم؛ شایع و آسیب رسان

یکی از مراجعین من در اتاق درمان، خانمی بودند سی و اندی ساله که شکایت از عدم توانایی تجربه ارگاسم در یک سال اخیر داشتند، وقتی از او می پرسم با همسرت در رابطه با این مشکل صحبتی کردی، جواب مرا اینطور میدهد که خوشبختانه در این مدت نگذاشتم همسرم بوئی از این ماجرا ببرد و همیشه فکر می کند که من توی رابطه مون ارضاء میشم، چه کنم مرد است و به غرورش بر می خورد!!!

از جمله اشتباه ترین کارهایی که یک زن می تواند در طی رابطه جنسی انجام دهد و در واقع ستمی باشد هم در حق خودش و هم در حق همسرش، اینست که تظاهر به لذت بردن و یا ارگاسم شدن در رابطه کند.

نتیجه تکرار این تجربه دردناک،کاهش میل جنسی در فردیست که فقط در حال تحمل کردن است، وقتی فرد از رفتاری که می کند پاداشی نمی گیرد، رفته رفته گرایش به آن رفتار در نزد وی خاموش می شود.
تا وقتی همسر بی خبر شما متوجه نشود، در رابطه اش با شما در اتاق خواب چه بر شما می گذرد، چگونه ممکن است بتواند چیزی را بهتر کند؟ اگر او نداند، سکس تراپیست شما هم نمی تواند برای رابطه تان کاری کند. اگر از سکس تان راضی نیستید، به جای تکرار این حلقه معیوب، در اولین قدم درباره این موضوع در کمال احترام، محبت و صمیمیت(و نه با اخم و تخم و یا سرزنش یا توهین و...) با همسرتان صحبت کنید و در پی یافتن راه حلی برای مشکلتان باشید. اما اگر نمی دانید که چطور این قضیه را مطرح کنید و یا مدتهای مدیدی است که به او دروغ می گویید، حتما بایستی مشاور جنسی به شما کمک کند.
👈👈پس وقتی سکس برای شما لذت بخش نیست، به آن تن ندهید و دنبال راه حل باشید.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15