‍ ⭕️چطور می توانم کیفیت رابطه جنسی ام را بهتر کنم؟

گام اول؛

۱-یادگیری فعالانه مسائل جنسی، شناخت اندام های جنسی و کارکرد آن و ترجیحاتتان در رابطه جنسی.
بسیاری از تصورات و توقعاتی که ما از رابطه جنسی داریم برا اساس اطلاعاتی است بصورت غیرفعال به ما می رسد، مثلا با دیدن فیلمها، خواندن مطالب، صبح با دوستان و...برای اینکه توقعات واقع گرایانه و مشخصی داشته باشیم باید روند کسب اطلاعات را به صورت فعال و خودآگاه در آوریم.
مثلا فرد ابتدا به ساکن، خودش باید بداند، چه نوع لمسی را با چه شدت و فرکانسی در کجای بدنش دوست دارد، که وقتی در یک رابطه قرار گرفت بتواند این قضیه را با شریک جنسیش در میان بگذارد. اینکه انتظار داشته باشید فرد مقابلتان این اطلاعات را بطور کامل از قبل داشته باشد و در جریان رابطه با شما به درستی به کار گیرد، خیلی واقع گرایانه نیست. یا اینکه شنیده باشید که مثلا در برقراری رابطه جنسی در بار اول درد و خونریزی وحشتناک وجود دارد و بدون اینکه این قضیه را از نظر علمی و ساختار بدنی خود مورد بررسی قرار بدهید ترس ناسالمی را در خودتان پرورش دهید.

🔆🔅گام دوم؛
مرحله دوم این است که تمرین کنید چگونه خواسته ها و ترجیحات جنسی خود را با شریک جنسی تان مطرح کنید.(شریک جنسی حاضر یا فردی که قرار است در آینده با او آشنا شوید.)
داشتن رفتار جراتمندانه را باید از موقعیتهای ساده تر، تمرین کرد.مثلا در مورد خوردن و نوشیدن آیا می توانید چیزی را که می خواهید بخورید و چیزی که نمی خواهید نخورید؟یا برای نشان دادن اینکه همراه خوبی هستید با بقیه غذایی را میخورید یا چیزی را مینوشید که بعدا ممکن است حتی پشیمان هم بشوید؟تمرین ابراز وجود در این موقعیتهای ساده و مهارت نه گفتن، در مورد رابطه جنسی تان هم به کارتان خواهد آمد.
⏮افراد کم رو و مبتلا به اضطراب اجتماعی شاید لازم باشد که چند جلسه با روانپزشک یا روانشناس در زمینه رفتار جراتمندانه کار کنند.

👈گام سوم
در دو گام قبلی گفتیم که مرحله یک برای افزایش کیفیت رابطه جنسی، شناخت بدن خود و ترجیحات جنسی تان است و در مرحله دوم باید تمرین کنید که چگونه خواسته ها و ترجیحات جنسی خود را با شریک جنسی تان مطرح کنید.
و اینک گام سوم؛
بعد از اینکه مرحله یک و دو را با موفقیت پشت سر گذاشتید نوبت اجرایی کردن این یادگیریهاست.
👈اگر مجرد هستید و یا در ابتدای یک رابطه می توانید از فرصت استفاده کنید و رابطه دلخواه خود را بر اساس آموخته هایتان شکل دهید.(البته گاهی اوقات علی الخصوص وقتی خانمها خواسته جنسی شان را مطرح می کنند، آقا دچار شک و تردید میشود و این صور برای وی بوجود می آید که خانم تجربه های پیشین زیادی داشته است. بنابراین باید کل رابطه،اعتماد زوجین بهم و صمیمیت بینشان و فرهنگ دو طرف را در نظر گرفت.
💖اینکه همسر شما (زن یا مرد)، بدن خودش را بدرستی بشناسد و حداقل تا حدی بداند که چه ترجیحات جنسی دارد، احتمال شکل گیری رابطه بهتری را بالا میبرد.💖
👈در مورد زوجینی که سالها در کنار هم زندگی کرده اند،بهتر است که این خواسته ها به یکباره عنوان نشود که باعث شگفتی طرف مقابل از این تغییر رویه شما گردد.بلکه بهتر است این سری پست ها را بعد از مطالعه با همسرتان به اشتراک بگذارید و هر دو باهم به آرامی این مسیر را طی کنید، یادگیریهایتان را با هم در میان بگذارید و تغییرات جدید را در رابطه تان ایجاد کنید.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

                                                              keifiat3.jpg

 

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15