❤️آیا نقطه جی (G-Spot) در زنان واقعا وجود دارد؟

 

نقطه جی ناحیه ایست در واژن که محل قرار گیری آن تقریبا در عمق دو سوم قدامی(سقف) مهبل است. نام اصلی این نقطه گرافنبرگ است. بسیاری بر این عقیده اند که این نقطه در ارگاسم نقش مهمی دارد.
اگرچه این قسمت از اندام تناسلی زنانه، "نقطه جی" نامیده می‌شود ولی به دلیل متفاوت بودن آن در زنان مختلف و همچنین تغییر کردن نقطه تحریک پذیر آن، بهتر است آنرا محدوده جی بنامیم.
این محدوده حالت اسفنجی دارد و از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع شده و به داخل، در سقف واژن (نقطه ساعت ۱۲) امتداد می‌یابد و با انگشت قابل لمس می‌باشد.
در صورتی که زنی این نقطه حساس را داشته باشد این نقطه بین ۲٫۵ تا ۵ سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد و معمولا با وارد کردن دو بند انگشت داخل واژن براحتی قابل لمس است .


در صورتی که زن با لمس آن تحریک شد به این معنی است که اندازه آن از یک نخود فرنگی بزرگتر است در صورت تحریک نشدن کوچکتر است.
نقطه جی بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است و خصوصیات بافت این محل متفاوت از دیگر نقاط سطح درونی واژن است که ساختاری زبر(شبیه پوست کیوی) و گرد شکل دارد در صورتی که بقیه نقاط واژن نرم و صاف هستند.
امروزه بحث اصلی بر سر وجود یا عدم وجود این ناحیه نیست، بلکه برخی زنان اذعان می دارند، با تحریک این قسمت شدت تحریک در آنها افزایش می یاید و برخی تحریک این قسمت را بی تاثیر بیان می کنند و حتی نمی توانند چنین نقطه ای را در واژن خود پیدا کنند.
نحوه تحریک صحیح این ناحیه وارد کردن دو بند انگشت در واژن و لمس سقف واژن است. (گویی با اشارات انگشت به کسی میگویی بیا)

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

                                                                                   999.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15