انزال زودرس

 

🔰یکی دیگر از راهکارهای درمانی انزال زودرس استفاده از کرم، اسپری یا ژل های بیحس کننده است، همه این ترکیبات بنوعی حاوی ماده بی حسی لیدوکائین می باشند اما درصد لیدوکائین در هر کدام یک از آنها متفاوت از دیگریست.

🔰بطور مثال اسپری تاخیری معمولا حاوی ۱۰درصد لیدوکائین است که این نسبت بالای لیدوکایین  برای بی حسی دندان نیز کافیست. اما ژلهای تاخیری اغلب ۲درصد لیدوکائین دارند. همین تفاوت در میزان لیدوکائین موجود در این ترکیبات باعث میشود، فردی که از اسپری برای مشکل زودانزالی استفاده می کند دچار بیحسی شدید آلت تناسلی شده و ضمن کاهش لذت از پروسه نزدیکی، اختلال در نعوظ نیز پیدا کند. پس در اکثریت موارد استفاده از ژل تاخیری بر اسپری اولویت دارد .همچنین استفاده از این روش در مردانی که اختلال نعوظ دارند نیز توصیه نمیشود.

🔰استفاده طولانی مدت از اسپری تاخیری میتواند منجر به سوزش مجاری ادراری وایجاد خارش و حساسیت و قرمزی وبی حسی طولانی مدت آلت تناسلی شود.
در نتیجه این روش باید بطور مقطعی و نه درازمدت استفاده شود و در کنار آن مراجع از دیگر درمانهای داروئی و غیر داروئی موجود(که برخی از آن در پستهای قبلیمان ذکر شدند) استفاده کند.

🔰برای استفاده از اسپری تاخیری و دیگر ترکیبات بایستی حدودا ۲۰دقیقه قبل نزدیکی ۱الی۲ پاف را به ناحیه زیر کلاهک آلت(و نه بدنه آلت یا داخل مجرای ادراری و یا بیضه ها) اسپری کرده و بعد از سپری شدن زمان کافی و قبل از انجام فرایند دخول آلت مردانه را با آب و صابون شست و یا از کاندوم استفاده کرد، چون در غیر این صورت مخاط واژن مواد بی حس کننده را جذب نموده و برای خانم نیز بی حسی و عدم لذت ایجاد میشود.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15