یک سوال مهم و رایج

 

⭕️آیا سایز آلت تناسلی مردان در ارضا شدن بهتر زنان اهمیت دارد یا خیر؟

❌اگر طول آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ کمتر از 5.5سانتی متر باشد به آن میکروپنیس میگویند.در این بیماری ظاهر بیضه و کیسه بیضه و سایر قسمتهای تناسلی نرمال و فاقد ابهام است.از علل مهم ایجاد کننده آن می توان به مشکلات هورمونی جنین در دوران بارداری اشاره کرد.

❌بطور معمول بیشترین گیرنده های عصبی در ناحیه تناسلی زنانه در ناحیه کلیتوریس(قسمتی که بالای مجرای ادراری قرار دارد) می باشد که حتی بدون پروسه دخول از طریق تحریک دستی یا سکس دهانی نیز میتوان از این راه به خانم لذت داد، منطقه دیگری که در ناحیه تناسلی خانمها از حساسیت زیادی برخوردار است دهانه ورودی واژن است که برای تحریک آن قسمت محدودی از ابتدای الت تناسلی مردانه نیز کافیست البته به شرط آنکه این تحریک درست انجام گیرد.از آنجا که عمق واژن زنان حدود ده سانت یا طول انگشت دست میباشد، بنابراین هر آلت تناسلی در این حد می تواند کل حجم واژن را پر کند.ضمن اینکه واژن زنان خاصیت ارتجاعی دارد و میتواند از انگشت دست تا سر یک بچه در حین تولد را در خود جای دهد، بنابراین قطر آلت تناسلی مردانه تاثیر چندانی در ارضا شدن خانم ندارد بعلاوه طول یا قطر بیشتر آلت تناسلی مردانه لزوما یک ویزگی مثبت نیست و میتواند منجر به درد و ناراحتی و عدم لذت در زنان شود.

❌نکته مهم آن است که هیچ کرم، لوسیون، قرص و داروئی برای افزایش طول و قطر الت تناسلی وجود ندارد و اینها همه تبلیغات تجاری برای خالی کردن جیب مشتریست.

❌تنها راهی که در این زمینه باقی می ماند جراحی است که نتایج آن نیز همیشه رضایت بخش نیست، چرا که ممکن است باعث شکل ناموزون آلت تناسلی یا با آسیب به اعصاب منطقه باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی و مشکلات بعدی شود.

❌بنابراین بهتر آنست که مردی که طول معمول آلت تناسلی را دارد بجای اینکه دنبال روشهایی برای افزایش بیشتر سایز آلت تناسلی خود باشد، روی اعتماد بنفس خود و یادگیری تکنیکها و نحوه برقراری ارتباط با همسر  با کمک یک سکس تراپیست کار کند.برای خانمها پیش نوازی و رابطه ای توام با صمیمیت و عشق ورزی و ابراز علاقه بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

                                                                                                222.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15