تکنیکهای درمان زودانزالی

همانطور که بطور مفصل در پستهای قبل توضیح داده شد، زود انزالی به وقوع انزال در زمان کمتر از دو دقیقه پس از دخول آلت مردانه به واژن اطلاق میشود.

طبق قرار قبلی بر آن شدیم که در مورد برخی از تکنیکهای درمانی زود انزالی با شما سخن بگوییم.

🔆🔅تکنیک اول توقف-شروع است.
به این معنی که در حین رابطه جنسی بمحض احساس انزال قریب الوقوع از حالت ریتمیک خارج شده، برای مدتی دخول را متوقف کرده و به معاشقه و تحریکات دیگری بجز دخول بپردازید،در این حالت آلت تناسلی را از واژن خارج نمایید تا حرات واژن مدت زمان انزال را کاهش ندهد، بعد از فرونشینی حس انزال قریب الوقوع به ادامه رابطه زناشوئی و دخول بپردازید، در صورتیکه نعوظ اولیه آلت بعلت توقف در سکس از بین رفت، نگران نباشید و با تحریک جنسی مجدد و افزایش توجه و تمرکز به سرنخهای شهوانی و محرکها بار دیگر به اصل رابطه بازگردید.
البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در مردانی که قبل از دخول دچار انزال میشوند و زودانزالی شدیدتری دارند، الگوی تکنیک قدری متفاوت و شامل مراحل بیشتری است که نیاز به آموزش دارد.

افزایش طول مدت پیش نوازی و معاشقه برای آمادگی خانم و ریلکس شدن آقا.
حدود دو سوم یک رابطه جنسی ایده آل باید صرف معاشقه و آماده سازی طرفین از طریق روشهائی بجز دخول گردد.
لمس، نوازش، ماساژ، بوسیدن و...نواحی غیر جنسی و در ادامه آن نواحی جنسی و متناوبا تکرار این رفت و برگشت بین نواحی تناسلی و غیر تناسلی، میتواند به تحریک و تهییج بیشتر زوجین کمک کند و پدیده انزال و کوتاه شدن رابطه را به تعویق بیندازد.رابطه جنسی با همسر نبایستی صرفا در دخول خلاصه شود.
به مردانی که استرس زیاد از عدم توانائی در ارضای همسرانشان دارند توصیه میشود، در ابتدا سعی در ارضای همسر به روشهائی غیر دخول مثلا لمس دستی یا دهانی، داشته باشند و بعد از اینکه اشتغال ذهنی و نگرانی شان از بابت ارضای همسر فروکش نمود، اقدام به برقراری رابطه جنسی از نوع دخول کنند.
به این ترتیب مردان با اعتماد به نفس بیشتر و اضطراب کمتر در رابطه حاضر خواهند شد و این خود منادی یک رابطه طولانی تر و انزال دیرتر است.
بدیهی است که همسران این افراد بایستی تا درمان کامل مرد، در برابر روشهای مختلف پیشنهادی برای سکس انعطاف بخرج داده و هر گونه رشد و پیشرفت در همسرشان را ببینند و تشویق کنند.
سکس صرفا دخول نیست...

پوزیشن های(جهت گیری) جنسی در حین نزدیکی در اختلال زود انزالی مردان:

✳️بطور کلی انتخاب پوزیشن های جنسی باید بر مبنای 4 ویژگی مهم بدن زن و شوهر باشد؛
۱-طول آلت تناسلی مردانه
۲-احساس تنگ یا گشاد بودن واژن در حین مقاربت
۳-روش غالب تحریک زن(نیاز به تحریک کلیتوریس یا داخل واژینال و عمیقتر)
۴-وجود یا عدم اختلال جنسی در زن یا مرد مثل اختلال زودانزالی مردانه یا آنورگاسمی زنانه.

✳️پوزیشن جنسی مرد روی زن: (missionary) که رایجترین پوزیشن بشر در طول تاریخ بوده،بعلت فشار بالای لگن و انقباض عضلات کف لگن که انزال را تسریع می کند برای مردانی با زودانزالی پوزیشن مناسبی نیست.

✳️پوزیشن زن روی مرد:
که مرد دراز می کشد و زن روی مرد می نشیند، هم به کنترل زود انزالی مردان کمک میکند(چرا که در این موقعیت عضلات کف لگن مرد ریلکس است) و هم برای خانمهایی که دیر به ارگاسم می رسند به جهت تحریک کلیتوریس و نیز تحریک بن بست انتهای واژن بسیار مطلوب است.

✳️پوزیشن زن کنار مرد:
زن به پهلو میخوابد و مرد پشت او، این وضعیت نیز به زودانزالی مردان کمک می کند اما طبیعتا برای آلت تناسلی بلند خوب است.

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

 

 

                                         1.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15