لزوم گفتگو در باب مسائل جنسی، قبل از ازدواج

 

🔆🔅از آنجا که در ۶۰الی ۷۰درصد طلاقهای امروزی ردپایی از مشکلات جنسی دیده میشود، صحبت در مورد مسائل جنسی قبل از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

🔆🔅خیلی اوقات اگر از دختر یا پسری که حتی تاریخ ازدواجشان را تعیین کرده اند، سوال شود که آیا در باب مسائل زناشویی با یکدیگر گفتگو کرده اند با خیر، پاسخ منفی است و اکثر این افراد به اهمیت این سرفصل مهم در زندگی زناشویی خود واقف نیستند و یا صحبت در این باره را به بعد از ازدواج موکول کرده اند.

🔆🔅رابطه بین زوجین بر ۴ پایه مهم شامل تفاهم فکری و شناختی، عشق و مهرورزی، تفاهم مالی و رابطه جنسی خوب استوار است.مشکلات جدی در هر کدام از این اصول باعث میشود که یک پایه اساسی زندگی شما بلنگد.اگر زوجین بعد ازدواج بفهمند که در رابطه با مسائل جنسی باهم توافق ندارند، ممکن است در آن زمان، یافتن راه حل، مشکل و شاید ناممکن باشد.

 

🔆🔅مسائل مهمی نظیر میزان تمایل به رابطه جنسی،تمایل به نوع خاص ونامتعارفی از سکس، اندام و تیپ ظاهری فرد مقابل خصوصا مسائلی که قابل تغییر نیستند مثل قد و رنگ پوست و...همه و همه باید قبل از ازدواج در نظر گرفته شده و درباره ترجیحات فردی صحبت شود.

 

🔆🔅بهترین زمان برای صحبتهای جنسی وقتی است که همسران آینده در مورد اغلب معیارهای خود باهم به توافق رسیده اند.باتوجه به اینکه صحبت در این باره آسان نیست یا ممکن است افراد شناخت درستی از تمایلات خود نداشته باشند، بهتر است برای این کار از یک مشاور خوب کمک بگیرید.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي 

روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي

گروه روانپزشکي ويان

 

 

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15