اضطراب جنسی - اضطراب آلت تناسلی(penis anxiety)

اضطراب جنسی

این قسمت؛

♻️اضطراب آلت تناسلی(penis anxiety)

 

❌متوسط طول آلت تناسلی مردان ایرانی در حالت نعوظ بین 10تا 16 سانت است.متوسط طول آلت در حالت شل6الی 11 است.

 

❌طول واژن خانمها 10سانت است و نگرانی جهت داشتن الت بلندتر بی مورد است، چرا که باقی آلت بیرون از واژن باقی مانده و گاها میتواند در حین نزدیکی ایجاد درد برای خانم و مشکلاتی چون عدم نعوظ کافی نماید.

❌طول آلت ژنتیکی است و در بعضی مقالات به نقش فرهنگ،نژاد، رژیم و تماس با مواد شیمیایی و سمی نیز اشاراتی شده است.

 

❌در افراد چاق بعلت سایزبزرگ شکم و چربی زیاد ناحیه زیر شکم طول آلت ممکن است کوچک به نظر آید و در این موارد اولین توصیه ما کاهش وزن و سایز شکم است.اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی کمک میکند که اندام تناسلی بزرگتر به نظر برسد.

 

❌اکثر افرادی که فکر میکنند طول الت انها کوتاه است در واقع اشتباه میکنند و در معاینه نرمال هستند، بنابراین بهتر است بررسی و اظهار نظر در این مورد را به پزشک معالج خود بسپارید.از مقایسه الت تناسلی خود با دیگران بپرهیزید.

 

❌گاها نعوظ ناکافی آقایان(مثلا در اثر اضطراب ناشی از طول ناکافی آلت) باعث کوتاه به نظر رسیدن آلت میشود، بنابراین لازم است در ابتدا نسبت به بررسی علل اختلال نعوظ و درمان آن اقدام کرد.گاها بیماری های اورولوژی همچون پیرونی(درد-پلاک سفت در آلت و کجی آن و مشکل در نعوظ)، جراحی پروستات و..میتواند منجر به کاهش سایز آلت شود که در این موارد حتما نیاز به بررسی دارد.

 

❌در حال حاضر هیچ گونه دارو یا کرم و لوسیون یا دستگاهی جهت افزایش طول و قطر الت تناسلی نرمال اقایان وجود ندارد وهر گونه تبلیغات در این باره از نظر علمی مستند و تایید شده نیست.

 

❌از نظر علمی طول و قطربیشتر الت نقش مهمی در به ارگاسم رسیدن زن ایفا نمیکند.برای افزایش کیفیت رابطه جنسی خود بهتر است روش برقراری درست رابطه را بیاموزید و نقاط جنسی حساس خانمها را بشناسید تا بتوانید خود و همسرتان به لذت جنسی مطلوب دست یابید.

 

دکتر بهاره صباغ ابریشمی 

روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسی

گروه روانپزشکی ویان

 

                                            

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15