‍ انتظارات زنان و مردان از یکدیگر بعد از انجام رابطه جنسی  

 

 

🔺🔻 به دنبال اتمام رابطه جنسی و ارگاسم ،فاز فرونشینی در زن و مرد اتفاق می افتد، دراین مرحله تا دقایق و حتی ساعاتی مرد وزن از نظر جنسی برانگیخته نمی شوند که البته این حالت موقت است و نشانه بیماری یا اختلال نیست.    

             

🔻🔺بعد از اتمام رابطه جنسی تغییرات هورمونی که در بدن مرد اتفاق می افتد منجر به ایجاد حالت خستگی و خوابالودگی میشود اما زمانی که زن خصوصا از نظر روانی ارضا میشود، فاز فرونشینی جنسی در او نسبت به مرد کندتر اتفاق می افتد و در این مرحله پر انرژی تر و پرحرف تر می شود و نیاز به توجه و محبت بیشتری از جانب مرد دارد.

 

🔻🔺دلیل اینکه بعضی روابط زناشویی سرد میشود این است که اشتباها بعضی زوجین اربطه جنسی را بعد از ارگاسم پایان یافته می دانند، اما باید بدانیم درست در این دقایق است که لذت طرفین  و زیبایی سکس کامل می شود.شکایت از نبود ملاعبه و معاشقه و پس نوازی بعد سکس در بین زوجین رواج زیادی دارد. توجه به این نکته خصوصا در زوجینی که خانم مبتلا به بی میلی جنسی است بسیار حائز اهمیت است.

 

♦️♦️♦️در قسمت بعد در مورد کارهایی که بعد رابطه جنسی بایستی انجام داد و کارهایی که نباید انجام داد بیشتر سخن خواهیم گفت.

 

🔰🔰 در بخش پیشین گفتیم شکایت بسیاری از زوجین در سکس نبود ملاعبه و معاشقه و پس نوازی بعد سکس است. اگر مرد بلافاصله بعد از سکس با همسر، به خواب رود و یا جهت تمیز کردن خود فورا به حمام رود یا اینکه بعد از سکس برای خوردن و یا آشامیدن اتاق خواب را ترک کرده و یا سرش را به تماشای تلویزیون  گرم کند، همه اینها میتواند   لذت جنسی را نیمه تمام بگذارد و پیامهای منفی مبتنی بر خسته کننده بودن و یا دوست داشتنی نبودن به همسرتان مخابره کند.

 

🔰🔰توصیه ما این است که برای چند دقیقه و نه طولانی تر، بعد از انجام سکس و قبل هر حرکت دیگری همسرتان را در آغوش بگیرید و او را نوازش کنید، در همین حین با هم ارتباط کلامی برقرار کرده و حرفهای دلنشین بزنید مثل جملات عاشقانه و تحسین برانگیز، شوخی و خنده با همدیگر، صحبت در مورد خاطرات شیرین و خوبی که با هم داشتید و حتی صحبت پیرامون لحظات لذت بخشی که در سکس سپری کردید و ارائه پیشنهاداتی جهت بهتر شدن سکستان در آینده، گاها همین پس نوازی می تواند مقدمه و به منزله پیش نوازی برای رابطه جنسی بعدی باشد.

دکتر بهاره صباغ ابریشمی 

روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسی

گروه روانپزشکی ویان

 

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15