اعتیاد به تایید دیگران

👈 دریافت تایید از فردی که مهم می انگارید، خوب است. کمی تحسین شنیدن از رئیس یا دوستانتان می تواند احساس خوشایندی به شما دهد. اما اگر فکر می کنید نیاز به تایید افراد با اهمیت یا هر که با او ملاقات می کنید دارید، این یک خطای شناختی محسوب می شود و در نتیجه احتمال دارد شما زمان زیادی را ناشاد یا غیر مطمئن با خود صرف کنید.

👈 بسیاری از افراد دچار افسردگی می شوند، زیرا باور دارند به همان اندازه خوب هستند که دیگران درباره ی آنها قضاوت می کنند. این افراد نمی توانند بدون آنکه دیگران راجع به آنها نظر مثبت یا اطمینان بدهند، نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند.

👈 خودتان را جدای از تایید آشکار دیگران در زندگی بپذیرید. شما می توانید تعریف یا تمجید دیگران را به عنوان یک چیز مضاعف در نظر بگیرید، نه چیزی که می بایست به آن آویخته و برای حفظش به سختی تلاش کنید.

👈 شما نمی توانید همگان را همواره خشنود سازید و اگر این چیزی باشد که تلاش می کنید انجام دهید، به احتمال زیاد، فوق العاده منفعل خواهید بود. اگر بتوانید این دیدگاه را اتخاذ کنید که با عدم تایید، دنیا به آخر نمی رسد و نشانی از این نیست که ارزش کمتری دارید، در این حالت می توانید هنگامی که تایید می شوید از آن لذت ببرید و هرگاه آن را دریافت نکردید خودتان را بپذیرید.

🍁 دکتر زینب صائمی

روان پزشک ، روان درمانگر

گروه روانپزشکی ویان

 

دکتر زینب صائمی
نویسنده: دکتر زینب صائمی
روانپزشک، زوج درمانگر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر زینب صائمی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15