• S1
  • ss1
  • ss2

در جلسات آشنایی قبل از ازدواج، تا چه حد طرف مقابلمان را از روابط قبلی خود آگاه کنیم ؟

? یکی از مهمترین مسائل در انتخاب همسر و ازدواج، آگاهی از روابط قبلی افراد از یکدیگر است.

? توصیه می شود افرادی که قصد ازدواج دارند، تمامی روابط جدی قبلی خود ( مثل نامزدی قبلی ) را در حد کلی به اطلاع یکدیگر برسانند.

? زمانی باید در مورد روابط جدی قبلی، فاش سازی نمود که دو نفر به یک مرحله جدی از رابطه رسیده اند و تقریبا تصمیم جدی خود را برای باهم بودن گرفته اند ( معمولا در جلسات سوم تا پنجم آشنایی ).

? اطلاعات رد و بدل شده باید کلی باشد ( در حد مشخصات فردی، طول مدت آشنایی، وجود یا عدم وجود ارتباط جنسی و علت بر هم خوردن رابطه ).

? هر نوع حساسیت و کنجکاوی برای دانستن بیشتر ( مثلا دستهای همدیگر رو گرفتید ؟ مسافرت رفتید ؟ و ... ) در مورد روابط خصوصی زنگ خطر بوده و هرگز نباید وارد جزئیات روابط جنسی شوید.

? پس ازدانستن روابط قبلی طرفتان این وظیفه شما است که با شناختی که از طرف مقابلتان بدست آورده اید، پرونده این موضوع را برای همیشه در ذهن خود ببندید.

? اگر پس از این جلسات معارفه، هنوز موضوعات یا سوالاتی در مورد این مساله به ذهنتان خطور می کند، یعنی شما هنوز پرونده آن را مختومه نکرده اید و بایستی به کمک یک روان درمانگر و مشاور ازدواج خوب، آن را برای خود حل کنید.

 

دکتر زینب صائمی

روان پزشک، مشاور ازدواج

گروه روان پزشکی ویان

دکتر زینب صائمی
نویسنده: دکتر زینب صائمی
روانپزشک، زوج درمانگر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر زینب صائمی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15