• S1
  • ss1
  • ss2

از قدرت تاثیر مثبت استفاده کنید ( قسمت سوم )

🔴 قسمت سوم
 
👈 پرسش :
 
اگر من تکنیک_تاثیر_مثبت و راهبردی را که به نظرم مثبت است به کار بگیرم، اما از نظر همسرم ناراحت کننده باشد و اذیتش کند یا آن را نیرنگ بداند، چه؟!!
 
👈 پاسخ :
 
✳ شاید بهترین نگرش، نگرش_مبتکرانه باشد. پیش از شروع یک راهبرد درمانی جدید، از همسرتان بپرسید که آیا چنین رفتاری از جانب شما از نظر او خوب است یا نه؟ به عنوان مثال، شما می توانید به همسرتان بگویید : " من در مورد زندگی مون فکر کرده ام و شاید  هر کدوم ما به نحوی همسری کامل برای دیگری نبوده ایم و ممکن است خطاهایی کرده باشیم. من حالا می خواهم اون خطاهای خودم رو مشخص کنم و پشت سر بگذارم. دلت می خواهد کمکم کنی تا با هم این خطاها را تشخیص دهیم؟ حتی تو می توانی پیشنهاداتی به من بدهی که من با انجام اون ها بتونم تو رو خوشحال کنم.
 
✳ ممکن است همسرتان با گفتن این که : " چه عجب از منم نظر خواستی! " پاسخ نیشداری بدهد. یا ممکن است صمیمانه به شما بگوید : " من هر کاری که لازم باشه برای بهبود زندگی مون می کنم " . اما این جا پاسخ همسرتان مهم ترین مسئله نیست. مهم ترین مسئله نگرش_صادقانه شما هست که به همسرتان می گوید واقعا به طور جدی دارید درباره ازدواج تان فکر می کنید و می خواهید به خطاهای گذشته رسیدگی کنید و گام های لازم را برای رشد زندگی مشترک تان بردارید. مطلع_کردن_همسر_تان از کاری که می کنید می تواند ترس او را کاهش بدهد و موقع اجرای طرح تان باعث پاسخ مثبت او هم بشود.
 
 
🍁 دکتر_زینب_صائمی
 
روان_پزشک، زوج_درمانگر 
 
گروه_روانپزشکی_ویان
دکتر زینب صائمی
نویسنده: دکتر زینب صائمی
روانپزشک، زوج درمانگر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر زینب صائمی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15