• S1
  • ss1
  • ss2

ازدواج از راه دور

 
 
 
👈 احتمالا به گوشتان خورده است که در مجلس عروسی داماد حضور ندارد و در خارج از کشور بسر می برد و امکان اینکه حتی برای مراسم عروسی به ایران بیاید نیست. برخی خانواده ها حاضرند برای ازدواج فرزندان خود، هر خطری را به جان بخرند.
 
 
👈  عده از جوانان در آرزوی رفتن به کشورهای پیشرفته، ازدواج از راه دور را گزینه مناسب می دانند. حتی احتمال جدایی را می دهند و با این احتمال راهی دیار غربت می شوند.
 
👈 در بسیاری از موارد، چنین انتخابهایی پر خطر و دردسر ساز محسوب می شوند. افرادی که به این ازدواج ها تن داده اند ممکن است بعد از مهاجرت به آن کشورها با مواردی مواجه شوند که برایشان واقعا غیر قابل تحمل باشد. مواردی مانند اعتیاد و مشکلات_روانی اغلب از چشم ها دور می مانند و افراد نمی توانند شناخت کافی از هم از راه دور داشته باشند و بعد از ازدواج متوجه این مشکلات می شوند.
 
👈 البته مواردی هم ممکن است وجود داشته باشد که چنین ازدواج هایی موفق از آب در آیند که اغلب در صورت شناخت دقیق افراد از یکدیگر از قبل می باشد،  مثل رابطه خویشاوندی نزدیکی که ممکن است با هم داشته باشند.
 
👈 در صورتی که با چنین پیشنهادی روبرو شدید، شرط ازدواج را ملاقات رو در رو با طرف مقابل قرار دهید و از فرد مورد نظر بخواهید برای مدت کوتاهی حداقل ۳ ماه به ایران بیاید تا از نزدیک با او ملاقات داشته باشید.
 
👈 در چنین مواردی حتما با یک مشاور_پیش_از_ازدواج_خوب در تماس باشید و حتی بعد از ازدواج هم این تماس ها می تواند به صورت اینترنتی ادامه داشته باشد.
 
👈 به دلیل پر خطر بودن چنین ازدواج هایی حتما با خانواده خود همسو باشید و در صورت مخالفت خانواده با این موارد، دست به چالش نزنید، زیرا اگر رضایت خانواده را داشته باشید، در مواقع بحرانی می توانید روی حمایت آن ها حساب کنید.
 
👈 قبل از رفتن به خارج از کشور با وکیل خود مشورت کنید و پس از مهاجرت از طریق اینترنت با وی در تماس باشید تا در مواقع اضطراری بتوانید از کمک های او برخوردار شوید.
 
👈 در صورت ازدواج در چنین مواردی حتما لازم است بچه دارشدن را به تعویق بیندازید تا شناخت کافی از فرد مقابل بدست آورید.
 
🍁 #دکتر_زینب_صائمی
 
روان پزشک
مشاور پیش از ازدواج و طلاق
گروه روان پزشکی ویان
 
دکتر زینب صائمی
نویسنده: دکتر زینب صائمی
روانپزشک، زوج درمانگر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر زینب صائمی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15