‍ ازدواج، طلاق

💔این روزها خبر مهمی دست به دست در میان افراد جامعه می چرخد که آخرین آمار منتشر شده ی ثبت احوال از وضعیت ازدواج و طلاق در سال ۱۳۹۶ است، بر این اساس آمار ازدواج های ثبت شده نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۸درصد کاهش داشته و این در حالیست که تعداد طلاقها به ۱۷۵هزار مورد رسیده که بیشترین آمار در تاریخ ثبت احوال ایران از سال ۱۳۴۴ می باشد.

💔به نظر می رسد، عوامل مهمی همچون بیکاری و فقر، دخالت اطرافیان، کمبود مهارتهای زندگی همچون حل مساله،طلاق عاطفی، اعتیاد، پایین آمدن آستانه تحمل افراد، عدم مسئولیت پذیری و بلوغ فکری و هیجانی و... از جمله دلایل مهم درخواست طلاق باشند.

💔به گفته خانم مولاوردی معاون ریاست جمهوری، نارضایتی جنسی بین زوجین یکی از دلایل اصلی طلاق در کشور ما می باشد.
طبق مطالعات انجام شده در جامعه حدود ۶۳درصد زوجین از روابط جنسی خود ناراضی اند که این آمار در برخی منابع گاهی تا ۸۰درصد هم عنوان شده است.

💔کمبود دانش جنسی، تجسس اطلاعات و آموزش مهارتهای مورد نیاز از راه مشاهده فیلم های پورنوگرافی و یا مطالعه مطالب غیرکارشناسی منتشر شده در فضاهای مجازی، عدم شناخت صحیح از تمایلات و ترجیحات جنسی خود و پارتنر پیش از ازدواج، بلد نبودن مهارت شیوه صحیح گفتگو در حوزه مسائل جنسی، عدم پیگیری و درمان اختلالات جنسی هر یک از طرفین و آموزه های نادرست فرهنگی ... همه و همه نارضایتی جنسی را در افراد دامن می زنند.

💔به همین علت است که نتیجه تحقیقات در کشورهای مختلف نشان می دهند که آموزشهای پیش از ازدواج در بهبود کیفیت ازدواج و پایین آمدن آمار طلاق نقش مهمی دارند.
⛔️⛔️و در آخر توجه به این مسئله بسیار مهم بنظر می آید که هر چند که باید نگران آمار طلاق بود اما نارضایتی از زندگی مشترک می تواند برای زوجین و فرزندان تبعات بسیار بدتری داشته باشد.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

tal.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15