اختلال عملکرد جنسی در افراد مبتلا به وسواس

🔱 اختلال وسواس فکری عملی یکی از بیماریهای شایع روانی می باشد که مشخصه اصلی آن افکار ناخواسته و تکراری و مزاحم ( وسواسهای فکری) و همچنین رفتارهای تکرار شونده و آئین مند می باشد. ( وسواس عملی)

🔱 اختلالات جنسی در بیماران مبتلا به اختلالات روانی من جمله وسواس شایع است و می تواند مربوط به آسیب شناسی روانی و یا عوارض دارویی باشد.

🔱 برای نمونه؛ بیماران مبتلا به وسواس آلودگی از هر چیزی که باعث آلودگی می شود پرهیز می کنند و احساس چندش و انزجار دارند، این اجتناب کردن می تواند دامنه وسیعی از لمس بدن تا تماس با ترشحات بدن را شامل شود.

🔱 افراد مبتلا به وسواس ممکن است بعلت اشتغال ذهنی مداوم، هنگام رابطه جنسی بر روی سرنخهای جنسی و اصل فعالیت جنسی تمرکز چندانی نداشته باشند و این حواسپرتی به هنگام رابطه با برانگیختگی جنسی تداخل خواهد داشت.

🔱 مبتلایان به وسواس احساس نیاز افراطی به کنترل افکارشان دارند، در حالیکه لازمه داشتن یک ارگاسم خوب این است که فرد خودش و ذهنش را رها کند و همین مساله نیز باعث ایجاد اختلال جنسی در مبتلایان می باشد‌.

🔱از آنجا که در بسیاری از اوقات وسواس توام با افسردگیست، خود بیماری افسردگی می تواند باعث شکل گیری مشکلات جنسی در فرد گردد.

🔱 همچنین داروهایی که برای درمان اختلال وسواس تجویز میشود و اکثرا مهارکننده بازجذب سروتونین است در برخی موارد می تواند برای فرد مشکلات جنسی ایجاد کند که البته قابل درمان است.

⚜️⚜️توجه به مشکلات جنسی و لزوم پرداختن به آن بایستی همواره در بیماران مبتلا به وسواس در دستور کار قرار گیرد.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15