فیلم سینمایی خانه دختر

فیلم سینمایی «خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی پس از سه سال توقیف اجباری با ممیزی‌هایی اکران عمومی شد که فیلم را گنگ و مبهم کرد.

در واقع داستان فیلم با ممیزهای زیادش سوخته شده و تماشاگران با اینکه اکثرا می دانند در سالن سینما با یک فیلم تقریبا بی سر و ته مواجه هستند اما برای دیدن یک فیلم رفع توقیفی به سینما می آیند.
با همه این اوصاف اگرچه بخشهایی از فیلم که ظن تعرض پدر به دختر را در ذهن ما می پروراند آشکارا از فیلم حذف شده، اما اصل داستانی که باید به آن توجه داشت چیز دیگریست،داستان همان روایت کهنه و نخ نما شده ی گواهی سلامت و پرده بکارت است، نوعی دیگر از خشونت آشکار علیه زنان که متاسفانه در بسیاری از شهرهای کشورمان این سنت دیرینه هنوز پابرجاست.اگرچه بحث آزار خانگی و زنای محارم، موضوع بسیار مهمی است که باید در فیلم و سینما به آن پرداخته شود تا شاهد داستان اهوراها نباشیم.
اما شاید بهتر باشد پس از تماشای این فیلم به جای اینکه بیشتر از همه کنجکاو شویم که چه کسی پرده عفاف! آن دختر را از هم دریده، از خودمان بپرسیم که به راستی تا کی قرار است زنجیر عقاید و باورهای غلط پایمان را ببندد و مارا به دنبال خود بهر سو بکشاند؟

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک زوج درمانگر و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

3.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15