💔مشکلات جنسی پس از طلاق💔

✅پایان یک رابطه زناشوئی صرف نظر از علت آن، همواره دردناک است و میتواند تا مدتها تاثیرات زیادی را بر روی جسم و روان فرد باقی گذارد.

✅ رابطه جنسی و صمیمیت  جنسی از جمله مواردی است که می تواند بعد از طلاق در هر یک از زوجین، تا حد زیادی دستخوش تغییرات شود.

✅طلاق و جدایی ممکن است به اعتماد به نفس فرد و تصویر ذهنی شخص از خودش، اندام و سکسش ضربه وارد کند، بعلاوه ما در طلاق معمولا شاهد پروسه سوگ و چه بسا دپرشن هستیم و نیز دوره های خشم و ناامیدی را داریم، همه اینها میتواند در سکس بعد از جدایی ایجاد مشکل کند، گاهی فرد علی رغم آشنایی با پارتنر جدید، در ناخودآگاه خود نسبت به پارتنر قبلیش متعهد است و یا از صمیمیت با شریک تازه و از دست دادن خودمختاریش می ترسد، گاه فرد در زندگی سابق خود مشکلات جنسی مثل اختلال نعوظ داشته و از جانب پارتنر مدام مدام فیدبک منفی و سرزنش گرفته و الان نگران تکرار این موقعیت با شریک جنسی تازه اش است و یا اینکه خانمی که واژینیسموس داشته و همسرش با اجبار اقدام به برقراری رابطه با وی نموده و سالها از این بابت زجر کشیده و حالا در مقابل پارتنر جدید همچنان تصویر خشن و آزاردهنده ای از رابطه جنسی را در ذهن دارد و...

✅همه موارد ذکر شده و موارد دیگر ذکر نشده می تواند کیفیت رابطه جنسی را بعد از طلاق متاثر سازد و مشکلات مختلف از جمله کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ، زودانزالی ، دیر انزالی، اختلال ارگاسم، مقاربت دردناک و... را در فرد ایجاد کنند و باعث دوری جستن فرد از برقراری هر نوع ارتباط نزدیک و صمیمانه منتهی به رابطه جنسی شود.

✅و از آنجایی بعد طلاق تا مدتی موتور رابطه جنسی فرد از کار می افتد، شاید برای استارت دوباره و گرم شدن آن نیاز به تلاشی مضاعف وکمک متخصصین مربوطه باشد.

 

یادداشتی از دکتر بهاره صباغ ابریشمی  در پایگاه خبری سلامانه

 

http://www.salamaneh.com/post/66764

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

                                      1.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15