در طول رابطه جنسی با بدن خود راحت باشید.

در طول رابطه جنسی با بدن خود راحت باشید.

✏️بسیاری از افراد با این شکایت به کلینیک سکس تراپی مراجعه می کنند، که نمی توانند در مقابل چشم پارتنر خود به راحتی لخت شوند و یا در طول رابطه جنسی نسبت به بدن خود احساس راحتی داشته باشند و همین باعث نگرانی آنها و افت عملکرد جنسیشان میشود.

✏️بسیاری افراد در طی رابطه جنسی همواره نگران آن هستند، که ممکن است بدن آنها بدشکل بنظر برسد یا چهره آنها بهنگام ارگاسم، حالت نامناسبی پیدا کند و یا اینکه واکنشهایی از خود بروز دهند که قابل کنترل نباشد و...

✏️رابطه جنسی لذت بخش به این معناست که شما از خود بیخود شوید و حتی خودتان را هم پیدا نکنید، نه اینکه به رفتار بدن خود یا شکل آن فکر کنید.

✏️ممکن است مردی در حین رابطه جنسی مدام نگران این موضوع باشد که آلتش کوچک است و یا به اندازه کافی در حالت نعوظ باقی نخواهد ماند و یا بدنش بقدر کافی عضلانی نیست و...
یا اینکه زن در حین رابطه جنسی مدام اشتغال ذهنی با این موضوع داشته باشد که موی بدنش زیاد است و یا واژنش بقدر کافی تنگ نیست و...

✏️بعضی افراد به منظور غلبه بر موانع و تفکرات منفی نسبت به بدن خود، ترجیح میدهند که در تاریکی رابطه جنسی برقرار کنند،در حالیکه...

❌به منظور غلبه بر این تفکرات ناخوشایند در ذهن، شما باید خودتان را متقاعد کنید که شریک شما از با شما بودن لذت می برد و بدن شما را هر گونه که باشد، دوست دارد.اگر شما بجای تفکرات منفی موجود در ذهن خود، از احساسات موجود در بدنتان لذت ببرید، قطعا میتوانید در طی رابطه جنسی از بدن خود  رضایت بیشتری کسب نمایید.

❌نکته حائز اهمیت آن است که وقتی همسرتان عاشق شما باشد، نسبت به شما بیشتر تحریک و برانگیخته میشود و بدن شما برای او کاملتر و بی نقص تر بنظر می رسد و البته همواره توصیه ما خصوصا به آقایان محترم، تحسین و تشویق اندام و فیزیک همسر و کمک به رشد و ارتقاء اعتماد به نفس اوست،چرا که بسیاری افراد به اشتباه فکر می کنند لمس اندامها در رابطه جنسی کافیست و همان پیام را میرساند.

راهکارهایی که به شما کمک میکند تا در طول زمان رابطه جنسی با بدن خود راحت باشید؛


1-در طی رابطه جنسی طوری رفتار نمایید که انگار مطمئن هستید بسیار سکسی هستید و کارتان را خوب بلدید.سکسی بودن، یعنی مطمئن بودن!

2-بدانید بدنها با هم فرق دارند و ویژگیهای منحصر به فرد آن باید مورد ستایش قرار گیرد و زیبایی یک چیز نسبی است و نگاه افراد نسبت به معیارهای زیبایی بسیار متفاوت است.

3-حین برقراری رابطه مدام دوست نداشتنیهای بدن خود را نام نبرید و به مواردی که با آن راحت نیستید، توجه نکنید.شریک شما دوست دارد از شما کسب لذت کند، نه اینکه عدم اطمینانهای شما را بشنود.

4-بطور کلی به احساسات لذتبخش موجود در بدنتان در آن لحظه توجه کنید و نه اینکه مدام تفکرات منفی ذهنتان مبنی بر چگونگی شکل و ظاهرتان را پایش نمایید.

5-به جای خاموشی مطلق در اتاق، اگر با روشنی لامپ مشکل دارید، زیر نور شمع رابطه جنسی داشته باشید.نور شمع به احساسات دامن می زند و بدن را جذاب تر و زیباتر نشان میدهد.

6-لباس پوشیدن، راه رفتن، حرکات و رفتارهای شما باید سکسی باشد، نگران شکل و اندازه بدن خود نباشید، یک آدم معمولی که دوستدار رابطه جنسی باشد و در کارش ماهر، اغلب به مانکنی که سرد و بی میل باشد ترجیح داده میشود.

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

                                                                          .jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15