🔴مهم‌ترین اختلالات جنسی در مبتلایان به افسردگی را بشناسید

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي

🔴مهم‌ترین اختلالات جنسی در مبتلایان به افسردگی را بشناسید

 یک روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسی گفت: «افسردگی جزو بیماری‌هایی است که تمامی جنبه‌های زندگی فرد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و اغلب مبتلایان به این بیماری مشکلاتی را درخصوص زندگی جنسی خود تجربه می‌کنند.»

دکتر بهاره صباغ‌ابریشمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «سلامانه» گفت: «معمولا زندگی جنسی و عملکرد و توانایی سکشوال مبتلایان به افسردگی تا حد زیادی متاثر از بیماری است و علاوه بر آن این بیماری سلامت روان و جسمی و همچنین عملکرد شغلی و تحصیلی و روابط بین‌فردی و اجتماعی افراد را نیز تحت‌تاثیر می‌دهد.»

وی در ادامه با بیان اینکه فرد افسرده برای داشتن یک رابطه جنسی خوب انگیزه، انرژی جسمانی و تمرکز ذهنی لازم را ندارد، گفت: «مهم‌ترین ارگان جنسی مغز شناخته می‌شود چراکه سرنخ‌های عاطفی و شهوانی را از محیط و اندام‌های تناسلی دریافت و به وسیله مواد شیمیایی خاصی بنام پیام‌رسان‌های عصبی، فرمان شروع فعالیت جنسی را صادر می‌کند اما در افسردگی مشکلی که وجود دارد، عدم تعادل مناسب این مواد شیمیایی در مغز است. از این رو اکثر این افراد انگیزه و تمرکز ذهنی لازم را برقراری یک رابطه زناشویی خوب ندارند.»

این روانپزشک مهم‌ترین اختلالات جنسی در مبتلایان به افسردگی را کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ، ناتوانی در رسیدن به اوج لذت جنسی، درد در حین رابطه جنسی و... دانست و گفت: «خوشبختانه در حال حاضر می‌توان با راهکارهای دارویی و غیردارویی بر اکثر مشکلات جنسی حاصل از افسردگی فائق آمد. ضمن اینکه در برخی از بیماران هم که دچار افسردگی آتیپیک هستند، تمایل فرد به برقراری رابطه جنسی به طور مفرطی افزایش می‌یابد که آن هم بیمارگونه بوده و نیازمند درمان مناسب است.»

دکتر صباغ‌ابریشمی در نهایت با تاکید بر اینکه بیماران مبتلایان به افسردگی بهتر است با احساس کوچک‌ترین مشکل در روابط زناشویی به پزشک متخصص مراجعه کنند، گفت: «توصیه می‌شود افراد افسرده در صورت وجود مشکلات جنسی به پزشک مراجعه و درباره آن به راحتی و شفاف صحبت کنند تا پزشک بتواند در جهت رفع مشکلات موجود به آنها کمک کند.»

لینک خبر (http://www.salamaneh.com/post/63892)

 


گروه روانپزشکي ويان

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15