میل جنسی و ریزمغذیها

 

🛑🛑این روزها از مراجعینم در اتاق درمان زیاد می شنوم که می پرسند؛ خانم دکتر دارویی وجود دارد که میل جنسی ام را زیاد کند و یا باعث تقویت بنیه جنسی ام شود؟!

اگر شما نیز این سوال را در ذهن دارید و به دنبال اکسیری از برای حیات جنسی خود میگردید، به نکات ذیل توجه فرمایید؛

✴️دارویی که به راستی افزایش دهنده میل و قوای جنسی باشد، وجود ندارد و اکثر ترکیباتی که تحت این عنوان در بازار دارویی موجودند، صرفا اثر پلاسبو(دل خوش کنک و تلقینی)بر روی فرد دارند.

 

✴️تنها یکی از هزاران علت کاهش میل جنسی افراد کمبود ویتامینها و ریزمغذیهاست، علل دیگر بایستی حتما با ملاقات با یک روانپزشک خوب بررسی و تشخیص داده شوند.⏪(به علل دیگر کاهش میل جنسی در پستهای قبل پرداخته ایم.)⏩

 

✴️از جمله ریزمغذیهای و ویتامینهایی که میتواند روی هورمون تستوسترون و تقویت میل جنسی موثر باشد، میتوان به ترکیبات حاوی جینسنگ، ویتامین E(مغزهای روغنی، اسفناج، آووکادو، روغن زیتون،بروکلی)و زینک(گوشت خصوصا گوشت سفید،حبوبات، بادام زمینی) و ویتامین A(سیب، طالبی،آناناس،مرکبات،گوجه فرنگی،فلفل دلمه) اشاره نمود.

 

✴️سکس تراپی علمی است که بیشتر از آنکه متکی به دارو باشد، بر اصلاح شناخت افراد و رفتار درمانی استوار است و از این طریق به رفع مشکلات جنسی میپردازد.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي 

روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي

گروه روانپزشکي ويان

 

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15