‍ فانتزیهای جنسی

 

 

💠فانتزیها تصورات ذهنی و یا سلسله افکار و خیالاتی است که میتواند تحریک و برانگیختگی جنسی ایجاد کند و یکی از مولفه های ارزیابی میل جنسی سالم می باشد. 

 

💠در سکس تراپی از فانتزیها برای کمک به درمان افراد با مشکلات بی میلی جنسی و یا بیزاری جنسی و یا مشکل در رسیدن به ارگاسم و حتی برای سکسی تر شدن دنیای جنسی افراد عادی استفاده میشود.

💠افراد در مورد فانتزیها نگرانیهایی دارند مثل اینکه؛ داشتن فانتزی جنسی نرمال نیست، احساس گناه در مورد فانتزی های خود دارند، فکر میکنند داشتن فانتزی نشانه انحراف جنسی است، میترسند فانتزیهایشان عملی شود و یا ناخوداگاه به زبان آورده شده و آبرویشان برود، نگرانند که فانتزی ها مکررا و بی اختیار به ذهنشان خطور کند و به نوعی وسواس فکری تبدیل شود.

 

💠نکته مهم در برخورد با فانتزیهای جنسی این است که بدانیم *داشتن فانتزی در ذهن بمعنای عملی کردن آن نیست.* مثلا کسی که فانتزی "مورد تجاوز واقع شدن" را دارد و در عالم خیال با این فکر تحریک میشود، قرار نیست در واقعیت با این موضوع تحریک شود و نمیخواهد به راستی این مطلب در دنیای حقیقی برایش اتفاق بیفتد.در اصل فانتزی با عمل متفاوت است.

🔍فانتزی یا خیالپردازی جنسی در افراد عادی در چه مواردی توصیه میشود؟

 

🔸🔹۱-در مواقعی که از لحاظ جنسی خسته و بی حوصله هستید و تمایل به سکس با پارتنر خود را ندارید، میتوانید با اراده خود بسراغ فانتزیهای جنسی مورد علاقه تان بروید و خود را سرشار از انرژی جنسی کرده و ارتباط بین مغز و ناحیه تناسلی را از این راه برقرار کنید و یک سکس رضایت بخش با همسر خود داشته باشید.

 

🔹🔸۲-در مواقعی که مورد جدیدی را در سکس میخواهید امتحان کنید که علی رغم تمایل تا بحال انجام نشده، میتوان ابتدا در موردش تخیل کرد و یک پیش نمایش از آنچه قرار است در واقعیت انجام شود را در ذهن تجسم کرد و به این ترتیب بارها و بارها تمرین و در صورت ایجاد مشکل به حل آن پرداخت.

 

🔴🔴در بخش بعد مشکلات احتمالی فانتزیهای جنسی را بررسی خواهیم نمود.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي 

روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي

گروه روانپزشکي ويان

 

                                                           

 

 

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15