بهداشت اتاق خواب جنسی با حضور فرزند در خانه

 

 در کلینیک به کرات مراجعین ما زوجین جوانی هستند که صاحب فرزند میباشند و اکثرا در منازل مسکونی کوچک زندگی میکنند و با حضور فرزند در منزل رابطه جنسی انها نسبت به سالهای نخست ازدواج از کیفیت و کمیت لازم برخوردار نیست، توجه شما را به چند نکته مهم و حائز اهمیت در این باره جلب مینمایم.

 

? والدین لازم است با رفتارهای عاشقانه و بوسیدن و در آغوش گرفتن غیر تحریک کننده  اما صمیمانه یکدیگر از همان ابتدا پیامهای مثبت درباره ارتباط عاطفی و جنسی مناسب با جنس مخالف به فرزندان خود بدهند.به هیچ عنوان آموزش به کودکان نباید بر مبنای اینکه رابطه جنسی پدیده ای کثیف وشرم آور و گناه آلود است باشد. 

 

?والدینی که در حضور کودکان پوشش نامناسب دارند و یا اقدام به صحبتها و یا رفتارهای جنسی تحریک امیز می نمایند منجر به پرورش بچه های به اصطلاح "شهوانی" میگردند و این بچه ها دچار آسیبهایی نظیر بیداری جنسی زودهنگام در آینده خواهند شد.

 

?دیدن صحنه رابطه جنسی پدر و مادر میتواند برای بچه به منزله یک تهدید و احساس خطر و ناامنی باشد و ضمن اینکه این خاطرات در ذهن کودک می ماند، منجر به بروز اختلالات اضطرابی در ایشان میگردد.از این رو توصیه میگردد در حضور فرزند حتی در دوران نوزادی، والدین نباید اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایند و  بهتر است اتاق خواب والدین از کودک از سنین 18-12 ماهگی جدا شود.

 

?‍?‍?درب اتاق خواب شما بایستی در طی شب و خصوصا حین رابطه جنسی قفل باشد که احتمال ورود سرزده واتفاقی کودک گرفته شود و اضطراب حاصل از آن  روی فرایند رابطه تان تاثیر منفی ایجاد نکند.

 

?‍?‍?وقتی اتاق خواب کودک از والدین جدا شد لازم است مساله حریم شخصی و احترام به درهای بسته را به کودک یاد داد که قبل از ورود به هر اتاقی که درب آن بسته است درزده و برای ورود منتظر اجازه بماند.

 

?‍?‍?حواستان به سروصدای حاصل از اتاق خواب باشد، صدای تخت، صدای صحبتهای زن و شوهر و...همه و همه می تواند برای فرزندان کنجکاو شما ایجاد علامت سوال کند، میتوانید این مساله را مثلا با پخش موزیک ملایم در اتاق خواب خود یا کودکان پوشش دهید و یا اینکه درب اتاق خوابتان عایق صوتی داشته باشد و دورتادور آن جهت جذب صدا کاملا پوشیده شده باشد.

 

?‍?‍?بعنوان یک اصل مهم در هفته لازم است حداقل چند ساعت زوج باهمدیگر خلوتی بدون حضور بچه ها داشته باشند و به این منظور می توانند از کمک نزدیکان و آشنایان معتمدشان استفاده کرده و بچه ها را از خانه بیرون بفرستند، داشتن این ساعات تنهایی به زوج نه تنها در بهبود رابطه جنسی بلکه در تحکیم رابطه عاطفی شان کمک شایانی می کند.

 

?‍?‍?اگر منزل شما فقط و فقط یک اتاق خواب دارد ، این اتاق خواب باید برای زن و شوهر باشد و جای خواب بچه ها بایستی وسط هال یا پذیرایی باشد، بهیچ وجه اتاق خواب خود را بعد از تولد فرزندان بهم نزنید و اتاق خواب را در اختیار کودک قرار ندهید.

                                                    

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15