‍ چگونه با همسر خود در مورد رابطه جنسی تان صحبت کنید؟

 

 

?بهترین زمان برای انجام این کار بعد از انجام رابطه جنسی و یا زمان دیگریست که شما قصد ندارید فورا بعد آن رابطه جنسی داشته باشید.

 

?بطور مثال بهتر آنست که در حین پس نوازی بعد از رابطه جنسی در مورد اینکه در رابطه ای که داشتید چه چیزهایی برای شما از همه بهتر بود و چگونه میتوانید روابط بعدی را بهتر کنید با یکدیگر صحبت کنید.

 

?زمانیکه در حین رابطه جنسی مرد عمل یا تحریکی را به اشتباه انجام میدهد،در این زمان بجای هر گونه فیدبک کلامی منفی مثل؛ حالا نه،اونجا نه، اینطوری نه، این مرا اذیت میکند و درد دارد و...بهترین تکنیک آن است که او را به سمت جهتی که بیشترین لذت را به شما میدهد هدایت کنید.

 

?مرد در حین رابطه جنسی بایستی دقیقا به واکنشها و پاسخهای کلامی و غیر کلامی همسرش توجه و به اصوات او گوش کند تا در مورد خواسته های زن اطلاعات بیشتری بدست آورد. 

 

 

 گفتیم که چگونه فیدبکهای منفی یک زن در حین رابطه جنسی می تواند بطور ناخواسته منجر به خاموشی همسرش شده و به احساسات او لطمه بزند.

 

❇️ اغلب مردان دوست ندارند که همسرشان در حین انجام مقاربت جنسی از جملات کامل استفاده کند و زیاد صحبت کند، آنها شنیدن اصوات صوتی را برای برانگیختگی جنسی بیشتر معمولا ترجیح می دهند.این در حالیست که اغلب زنان ترجیح می دهند که شوهرانشان در حین رابطه جنسی با جملات کامل با آنها سخن بگویند و خصوصا جملاتی را بشنوند که اندام آنها را مورد تحسین قرار میدهد، در صورتیکه مردان به اشتباه فکر میکنند لمس تنها کافیست و این پیام را به آنها خواهد رساند.

 

✳️✳️صحبت با زنان در حین رابطه جنسی نه تنها برانگیختگی آنها را افزایش میدهد ،بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس آنان میشود و باعث میشود آنها بدن خود را بیشتر دوست داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که با وجود هجوم تبلیغات مدل ها و مانکن ها در مجلات و رسانه ها و حتی خیابانها، همسرانشان به راستی عاشق بدن آنها هستند...

                                                              

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15