به بهانه اکران فیلم: زیر سقف دودی

 به بهانه اکران فیلم: زیر سقف دودی
فیلمی از خانم پوران درخشنده

یک روز نگاه می کنی
و میبینی انگار هیچکس تو را نمیبیند، حتی شریک زندگیت
خوب نگاه کن!! شاید...
اولین کسی که تو را ندید، خود تو بودی
زیر همین سقف دودی

فیلم روایت زندگی زنی است بنام شیرین، که پس از ازدواج و مادر شدن، خودش و زندگی مشترکش را وقف بزرگ کردن دردانه پسرش کرده و از آن دختر پر شور وحال و با استعداد

دانشکده ادبیات الان بجز زنی خسته،افسرده، در هم شکسته و تنها چیزی باقی نمانده، پسرش به فکر فراهم نمودن مقدمات جهت استقلال از خانواده و ازدواج با دختر مورد علاقه اش است و مرد خانواده که با فشارها و مشکلات کاری مختلف روبه روست، دیر زمانیست که از آن زندگی مشترک رخت بسته و سرش در آبشخور دیگریست و با رعنا روزگار خوشی را پنهانی میگذراند و تنها برای خوابیدن در اتاق شخصی خود به خانه بر میگردد و این در حالیست که پسر از رابطه خارج زناشوئی پدر خود آگاه است و مرتبا مادر را بابت عدم رسیدگی به سر و وضع و ظاهر خود و..مورد شماتت و سرزنش قرار میدهد.و این زندگی سرد و خالی از حرف و هیجان و صمیمیت در زیر سقف دودی ادامه دارد.
پسر خانواده برای درمان مشکل پرخاشگری خود به روانپزشک مراجعه میکند و داستان زندگی خود را میگوید، به پیشنهاد پزشک، شیرین به جلسات درمان وارد میشود و این برای شیرین سرآغاز دیگریست، شیرین بعد از گذشت بیست و اندی سال برای اولین بار میتواند دوباره خودش را ببیند و آنچه را با خودش و زندگیش کرده..
شیرین بار دیگر روی زانوانش می ایستد و از همسرش میخواهد که زندگی را از نو بسازند، اما وقتی همسرش را همراه خود نمی بیند، مقتدرانه می رود تا بیش از این تسلیم سرنوشت نباشد و زندگی خودش را بسازد..
و این داستان زندگی خیلی از مراجعین ماست..
دیدن این فیلم را به شما پیشنهاد می کنم.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و زوج درمانگر
گروه روانپزشکي ويان

 

doodi.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: زوج درمانی و مشاوره قبل ازدواج

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15