هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683

اولین قاعدگی

دکتر مهدی قاسمی 

روانپزشک و رواندرمانگر

اولین قاعدگی

🔶 [وقتی اولین قاعدگی خود را سپری می‌كردم، دوازده ساله بودم، مادرم در بستر بیماری بود و هیچ‌كس مرا برای آن آماده نكرده بود. حتا در آن دوران، دسترسی به نوارهای بهداشتی برای همه‌ی دخترها آسان نبود و بسیاری از دوستان هم‌سن من، از آن روزها به‌عنوان «كابوس» یا «وحشت بزرگ» یاد می‌كنند. ]

🔶 زنان در قدیم از صحبت درباره‌ی آن طفره می‌رفتند. خوشبختانه، نسل ما با عبرت گرفتن از آن دوران، دیگر اجازه نمی‌دهد به دخترانش حس شرمندگی و پوچی دست دهد.

🔶 این روزها مادران از مدت‌ها قبل درباره‌ی این پدیده‌ی طبیعی با دخترها صحبت می‌كنند. به آن‌ها می‌گویند این تغییر جسمی مخصوص زنان است و روند تکامل را در زنان نشان می‌دهد.

🔶 دخترها باید بدانند این پدیده وجه ممیز آن‌ها با مردان به شمار می‌رود. به‌این‌ترتیب با شروع آن، احساس غرور خواهند كرد و حتا شادمانه آن را نشانه‌ای از تبدیل شدن به زنی واقعی خواهند دانست.

🔶 پیشنهاد می‌كنم وقتی با دخترتان صحبت می‌كنید، از او بپرسید برای اولین قاعدگی‌اش چه نقشه‌ای دارد؟ آیا دلش می‌خواهد برایش هدیه‌ای بخرید؟ یا می‌خواهد چند نفر از دوستانش را به خانه دعوت كند و جشن كوچكی بگیرد؟ شاید به نظر دخترها این كار مسخره برسد، اما من معتقدم با این روش دست‌كم دخترتان می‌داند شما گمان نمی‌كنید دلیلی برای خجالت كشیدن وجود داشته باشد، و احساس راحتی خواهد كرد. شاید بهتر باشد طلا یا جواهر كوچكی برایش بخرید تا همیشه از اولین روز ورود به زنانگی، با خاطره‌ای خوش یاد كند.

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15