هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683

چه موقع نوجوانان به مشاور نیاز دارند؟

چه موقع نوجوانان به متخصصان و مشاوران درمانگر احتیاج دارد؟»

 

💢مراجعه به متخصصان به معنای‌ #شکست خوردن نیست. در جامعه پیچیده ما، با انواع و اقسام مسائل پیچیده‌ای‌ که دارد؛ نوجوانان ما به‌طور مسلم با مسائلی‌ رو به‌رو می‌‌شوند که ما در دوران کودکی‌ خود هرگز مجبور نبودیم با آنها رو به‌رو گردیم.

💢برای‌ مثال، فشار جامعه برای‌ موفق شدن می‌‌تواند از سطح نمرات فرزندان ما در امتحانات مدرسه بکاهد.فشار دوستان_همسال، سببی‌ است که بچه‌ها دنبال مارکهای خاص یا نوع خاص لباس پوشیدن بروند. بچه‌های‌ بیشتری‌ امروزه در مقایسه با گذشته‌ها با مسائل جدی‌ رو به‌رو هستند. و دلایل و علل همه این مشکلات را نمی‌‌توان در طرز تعلیم و تربیت پدر و مادر خلاصه کرد.

 

💢به دو دلیل اصلی می تونان مراجعه به روانپزشکان درمانگر را درنظر قرار داد.

🚩۱ـ تحلیل رفتن ادامه‌دار دست‌کم به مدت سه ماه که ظاهرا تغییری‌ برای‌ بهبودی‌ شرایط به چشم نخورد.

 

🚩۲ـ تغییرات ناگهانی‌ و بی‌‌مقدمه در خُلق و رفتار. اگر فرزند شما که اصولاً جوان مطیع و رامی‌ است ناگهان تغییر حالت می‌‌دهد؛ مثلاً نمرات درسی‌‌اش با افت شدید رو به‌رو می‌‌گردد. ممکن است بخواهید و درست باشد که بلافاصله به روانپزشک مراجعه کنید.

 

💢گمان نکنید که مراجعه به روان‌درمانگر باید لزوما دوره‌ای‌ طولانی‌ را دربربگیرد. ممکن است یک جلسه مراجعه به روان‌درمانگر واجد شرایط برای‌ تشخیص و مقابله با مسئله کفایت کند.

 

برچسب ها: درمان اختلالات رفتاری نوجوانان

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15