ترامادول و متادون؛ اولین علت مرگ در اثر مسمومیت با ترکیبات مخدر!!!

‍  خبری که دیروز منتشر شد؛ ترامادول و متادون؛ اولین علت مرگ در اثر مسمومیت با ترکیبات مخدر!!!
و این در حالیست که یکی از رایج ترین کاربردهای داروهایی نظیر ترامادول و متادون در اختلال زود انزالی است و ما بسیار شاهد این مساله هستیم که افراد بطور خودسرانه و غیر مجاز اقدام به مصرف داروهای مخدر نظیر ترامادول و متادون جهت طولانی کردن زمان انزال خود می کنند.

اگرچه در ابتدای مصرف تریاک و بطور کلی مخدرها، بطور موقت با کاهش اضطراب، زودانزالی فرد بهبود می یابد اما با افت سطح مواد در خون و بازگشت اضطراب نیاز و فوریت جهت مصرف مجدد مواد و آرامبخشی بالا می رود و در صورت عدم مصرف، زود انزالی باز میگردد و همین قضیه سبب وابستگی فرد به مواد مخدر و اعتیاد و یا مسمومیت دارویی آنها خواهد شد.

چنین بنظر میرسد که مواد مخدر در ابتدای مصرف بعلت برداشتن مهارهای روانی فرد و افزایش اعتماد به نفس و خلق فرد باعث افزایش میل جنسی فرد شده، در حالیکه تکرار مصرف مخدرها ولو بطور تفریحی در درازمدت منجر به کاهش میل جنسی و تحریک پذیری و عدم تجربه انزال و اورگاسم خواهد شد.

ضمن اینکه مصرف مخدرها روی تعداد و شکل و تحرک و میزان چسبندگی یا سیالیت اسپرمها تاثیر گذار خواهد بود و بعلت کاهش سطح هورمون جنسی مردانه یا تستوسترون و تاثیر مخرب روی فعالیت بیضه ها نهایتا میتواند سبب کاهش قدرت باروری و یا عدم باروری شود.

الکل نیز وضعیتی مشابه مخدرها را در مشکلات جنسی ایفا می کند.

 

دکتر بهاره صباغ ابريشمي
روانپزشک و درمانگر اختلالات جنسي
گروه روانپزشکي ويان

 

photo_2019-11-28_11-32-41.jpg

دکتر بهاره ابریشمی
نویسنده: دکتر بهاره ابریشمی
روان پزشک، روان درمان گر و سکس تراپیست

مشاهده سایر مطالب دکتر بهاره ابریشمی

برچسب ها: مشکلات ارتباط جنسی, اختلالات مصرف مواد

 

گروه  تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ویان
مطب دکتر سامرند سلیمی

مطب سعادت آباد

سعادت آباد. میدان کاج به سمت جنوب. اولین کوچه سمت راست(مقدس یا یازدهم).ورود با خودرو از خیابان پانزدهم . پ 3. و 302. ط 3
02122385679 - 02122385718

مطب میرداماد

میرداماد. میدان مادر. خیابان سنجابی (بهروز). کوچه یکم سمت راست. پ 8 . و 17. ط2
02122904886 - 02122904887


ساعت کاری

شنبه - پنجشنبه :  21-15